Radu PODGOREAN
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 75/20.02.2006 L334/2006 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și a Societății Române de Televiziune clasata cu prevederi
preluate de
alta initiativa
legislativa
2. 115/07.03.2007 L327/2007 Propunere legislativă privind înființarea Institutului de Drept Public și Științe Administrative al României Lege 246/2007
3. 494/03.09.2008 L325/2008 Proiect de Lege privind creșterea producției de cereale prin subvenționarea seminței certificate de grâu și porumb respins
definitiv
4. 511/03.09.2008 L301/2008 Propunere legislativă pentru modificarea alineatului (3) al articolului 4 din Legea nr.578/2004 privind acordarea unui ajutor lunar pentru soțul supraviețuitor respinsa
definitiv
5. 921/04.12.2006 L657/2006 Proiect de Lege privind sprijinul acordat românilor de pretutindeni Lege 299/2007