Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Florian Bercea Versiunea pentru printare

Florian BERCEA
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.5 BIHOR
end of the mandate: 26 september 1994 - resignation
replaced by: Teodor Moldovan

Political party:
 
PD-Democratic Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party - until sep. 1994

Standing committees
Committee for Budget, Finance, and, Banks (until oct. 1994) - Vice-Chairperson

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 5 december 2022, 10:04
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro