Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
gianina.serban@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Gianina Șerban Versiunea pentru printare

Gianina ȘERBAN, secretar al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2024 - prezent - Secretar

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR  Secretar - din feb. 2021

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 2023)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2021) - Vicepreședinte (din feb. 2021)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (feb. 2021 - sep. 2023)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar - până în dec. 2022 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite - din dec. 2022
 - până în apr. 2023
 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane - din dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:65 (în 59 sedinte)
din care declaratii politice:37 (din care 19 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 143, din care 5 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 90
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
Bragadiru, Str. Smardan nr. 16, et. 1, jud. Ilfov

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 23 februarie 2024, 19:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro