Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
2008-2012 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Ludovic Orban Versiunea pentru printare

Ludovic ORBAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2016 - Vicepreședinte - până în apr. 2016
 sep. 2015 - feb. 2016  - din oct. 2015

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Lider - din dec. 2014
 - până în sep. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din mar. 2014)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - din mar. 2015 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:158 (în 47 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 110 (în 66 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 46, din care 12 promulgate legi
Motiuni: 14

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 6:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro