Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (dep.)
speaches
voting records
 
You are here: Home page > Legislature 2012-2016 > Chamber of Deputies > George Becali Versiunea pentru printare

George BECALI
Parliamentary activity in legislature 2012-2016

DEPUTY
Constituency no.42 BUCURESTI, uninominal college no.25
end of the mandate: 20 may 2013 - of drept - HCD nr.19/2013

Political party:
PNL-National Liberal Party - until feb. 2013
 
independent  - since feb. 2013

Parliamentary group:
The parliamentary group of the National Liberal Party 

Standing committees
Committee for Legal Matters, Discipline, and Immunities (until may 2013)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Hellenic Republic - until may 2013

Parliamentary activity in figures:
Speaches:3 (in 3 plenary sittings)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 30 november 2021, 9:14
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro