Dorin Grigore POPESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 177/03.03.2003 L105/2004 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.189 din 8 decembrie 1999 Lege 76/2004
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
3. 236/19.04.2004 L427/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.215/2001 - Legea administrației publice locale respinsa
definitiv
4. 321/14.05.2003   Propunere legislativă privind atribuirea, pe toată durata vieții, a unui apartament de 2 (doua) camere scriitorului Ion Miloș, Cetățean de onoare al României respinsa
definitiv
5. 329/20.05.2003   Propunere legislativă privind clasificarea societăților naționale și a regiilor și pentru stabilirea nivelurilor maxime de salarizare a conducătorilor acestora respinsa
definitiv
6. 607/01.10.2003   Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, din 1 aprilie 2000, cu modificările ulterioare retrasa
de catre initiator
7. 693/10.11.2004 L686/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale retrasa
de catre initiator