Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
speaches
voting records
 
You are here: Home page > Legislature 2008-2012 > Chamber of Deputies > Theodor Paleologu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Theodor PALEOLOGU
Legislative proposals initiated in legislature 2008-2012

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 74/08.03.2010 L115/2010 Propunere legislativa "Legea responsabilitatii fiscal-bugetare" respinsa
definitiv
2. 152/29.05.2012 L71/2012 Proiect de Lege privind acordarea de pachete alimentare pentru elevii din invatamantul obligatoriu de stat si privat, precum si pentru copiii prescolari din gradinitele de stat si private respins
definitiv
3. 164/02.03.2009 L55/2009 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.96/2006 privind Statutul deputatilor si senatorilor, modificata si completata respinsa
definitiv
4. 317/03.09.2012 L226/2012 Propunere legislativa pentru infiintarea Institutului de Studii Diplomatice "Grigore Gafencu" respinsa
definitiv
5. 453/27.06.2011 L290/2011 Proiectul Legii timbrului cultural la comisii
6. 672/17.11.2010 L448/2010 Propunere legislativa privind modificarea Legii nr.53/2003 - Codul muncii, in vederea declararii -Zilei Nationale de Rugaciune- ca sarbatoare legala nelucratoare respinsa
definitiv
7. 765/29.11.2010 L539/2010 Proiect de Lege pentru completarea art.134 alin.(1) din Legea nr.53/2003 -Codul Muncii respins
definitiv
8. 789/29.11.2010 L546/2010 Propunere legislativa privind modificarea Legii nr.53 din 24 ianuarie 2003-Codul Muncii respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 3 december 2022, 10:20
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro