Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
marius.ostaficiuc@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Marius-Eugen Ostaficiuc Versiunea pentru printare

Marius-Eugen OSTAFICIUC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2024
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - din feb. 2024

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2024
Grupul parlamentar AUR - din feb. 2024

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci
Comisia pentru transporturi și infrastructură (oct. 2023 - feb. 2024)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din mai 2021)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă  Vicepreședinte
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:23 (în 22 sedinte)
din care declaratii politice:18 (din care 15 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 79, din care 23 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 49
Motiuni: 5

Biroul parlamentar:
Iasi, Bd. Stefan cel Mare si Sfant nr. 47-49, et. 2, jud. Iasi

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 1 martie 2024, 18:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro