Vasile NAGY
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - până în apr. 2023
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din apr. 2023

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR - până în apr. 2023
Deputați neafiliați - din apr. 2023

Comisii permanente
Comisia pentru știință și tehnologie (din feb. 2021) - Vicepreședinte (mar. 2021 - mai 2023)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (noi. 2022 - apr. 2023)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (apr. 2021 - apr. 2023)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația permanentă a Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare din Europa de Sud-Est - până în mar. 2024 Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în iun. 2023 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Democratică Congo  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria 

Biroul parlamentar:
    Arad, Calea Timisorii nr. 212/2, biroul nr. 8, parter, jud. Arad

Arad, Str. Blajului nr. 1, ap. 1,  jud. Arad