Mitică-Marius MĂRGĂRIT, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2024 - prezent - Chestor
 sep. 2023 - feb. 2024 
 feb. - sep. 2023 
 sep. 2022 - feb. 2023 
 feb. - sep. 2022 
 sep. 2021 - feb. 2022  - din noi. 2021

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din dec. 2021)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în feb. 2021)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (până în feb. 2021)

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (până în dec. 2021)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Bangladesh - din apr. 2023 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan 

Biroul parlamentar:
Galați, Str. Domneasca nr. 55, jud. Galați