Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
legislative initiatives
speaches
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Gabriel Şepelea > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Gabriel ŞEPELEA
Legislative proposals initiated in legislature 1996-2000

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 82/08.04.1997   Propunere legislativa privitoare la reglementarea situatiei imobilelor cu destinatie comerciala. respinsa
definitiv
2. 130/19.05.1997   Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.42/1990 pentru cinstirea eroilor-martiri si acordarea unor drepturi urmasilor acestora, ranitilor, precum si luptatorilor pentru victoria Revolutiei din decembrie 1989. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
3. 189/10.07.1997 L622/1997 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.48 din 21 mai 1992 a audiovizualului. Lege 19/1999
4. 379/03.12.1997   Propunere legislativa privind reconstituirea dreptului de proprietate asupra pamantului, pentru actionarii din cadrul societatilor comerciale agricole foste IAS si similare acestora. respinsa
definitiv

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 29 may 2024, 21:37
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro