Claudiu-Augustin ILIȘANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020
data încetarii mandatului: 10 aprilie 2024 - demisie - HCD nr.27/2024
înlocuit de: Vasile Budacă

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în apr. 2024 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guatemala - din apr. 2023
 - până în apr. 2024
 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în apr. 2024
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în apr. 2024
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș - până în apr. 2024