VERESTÓY Attila
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.21 HARGHITA
data validarii: 18 iunie 1990

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - oct. 1992 - Secretar
 feb. - aug. 1992 
 iun. 1990 - feb. 1992 

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză