Anamaria GAVRILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - până în sep. 2021
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din sep. 2021

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR - până în sep. 2021
Deputați neafiliați - din sep. 2021

Comisii permanente
Comisia pentru afaceri europene (din feb. 2021)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (mar. - sep. 2021)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (feb. - mar. 2021)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 

Biroul parlamentar:
    Deva, Str. Horea bl. 5, sc. D, parter, jud. Hunedoara

Cabinet Deputat Anamaria Gavrilă,

Deva, Str. Horea bl. 5, sc. D, parter, jud. Hunedoara