Mircea Ioan POPA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.1 ALBA
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Secretar
 feb. - iun. 2000 
 sep. - dec. 1999 
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (până în feb. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din feb. 1997