Daniel FLOREA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în sep. 2022
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din sep. 2022
 - până în noi. 2023
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - din noi. 2023

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în sep. 2022
Deputați neafiliați - din sep. 2022
 - până în noi. 2023
Grupul parlamentar AUR - din noi. 2023

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 2024)
Comisia pentru știință și tehnologie (din sep. 2022)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în sep. 2022) - Vicepreședinte (din mar. 2022)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în dec. 2022 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru  Secretar

Biroul parlamentar:
Bucuresti, Calea 13 Septembrie nr. 55 - 57, parter, sector 5