Mircea FECHET
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - până în iun. 2023

Comisii permanente
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic - Vicepreședinte (până în iun. 2023)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (mar. 2022 - oct. 2023)
Comisia pentru afaceri europene (feb. 2021 - oct. 2023)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 

Biroul parlamentar:
Bacau, Bd. Unirii nr. 11, jud. Bacau