Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
mircea.fechet@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Mircea Fechet Versiunea pentru printare

Mircea FECHET
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - până în iun. 2023

Comisii permanente
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic - Vicepreședinte (până în iun. 2023)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (mar. 2022 - oct. 2023)
Comisia pentru afaceri europene (feb. 2021 - oct. 2023)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:22 (în 20 sedinte)
din care declaratii politice:11 (din care 7 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 84, din care 34 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 11

Biroul parlamentar:
Bacau, Bd. Unirii nr. 11, jud. Bacau

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 aprilie 2024, 10:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro