Grupul parlamentar AUR

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Coleșa Ilie-Alin
din 4 sep. 2023
2. Vicelideri Andrușceac Antonio
din 4 sep. 2023
3.   Axinia Adrian-George
4.   Badiu Georgel
din 4 sep. 2023
5.   Chelaru Mircia
din 4 sep. 2023
6.   Dămureanu Ringo
din 1 feb. 2024
7.   Muncaciu Sorin-Titus
din 4 sep. 2023
8.   Simion George-Nicolae
din 1 sep. 2022
9.   Tanasă Dan
din 4 sep. 2023
10. Secretari Albișteanu Mihail
din 4 sep. 2023
11.   Mitrea Dumitrina
din 4 sep. 2023
12.   Păunescu Silviu-Titus
din 4 sep. 2023
13.   Pop Darius
din 4 sep. 2023
14.   Scripnic Lilian
din 4 sep. 2023
15.   Șerban Gianina
din 1 feb. 2021
16. Membri Acatrinei Dorel-Gheorghe
17.   Aelenei Dănuț 30 mai 2023
18.   Balabașciuc Călin-Constantin
19.   Calotă Florică Ică 13 noi. 2023
20.   Florea Daniel 13 noi. 2023
21.   Flucuș Dumitru 22 mar. 2022
22.   Gheba Daniel-Sorin 2 mai 2023
23.   Grădinaru Radu-Vicențiu 5 apr. 2022
24.   Ivănuță Cristian-Daniel
25.   Ostaficiuc Marius-Eugen 19 feb. 2024
26.   Predescu Ana-Loredana 21 noi. 2023
27.   Pușcașu Lucian-Florin
28.   Stoica Ciprian-Titi
29.   Suciu Sebastian-Ilie
30.   Volosatîi Boris

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Andrușceac Antonio
din 1 sep. 2022 - până în 4 sep. 2023
2.   Simion George-Nicolae
până în 1 sep. 2022
3. Vicelideri Coleșa Ilie-Alin
din 4 mai 2022 - până în 4 sep. 2023
4.   Dămureanu Ringo
până în 1 feb. 2021
5.   Rusu Daniel-Gheorghe
din 1 feb. 2021 - până în 4 mai 2022
6.   Tanasă Dan
până în 1 feb. 2021
7. Secretari Badiu Georgel
până în 1 feb. 2021
8.   Ciubuc Ciprian
până în 11 apr. 2022
9.   Focșa Dumitru-Viorel
până în 1 feb. 2023
10.   Stoica Ciprian-Titi
din 11 apr. 2022 - până în 4 sep. 2023

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Aelenei Dănuț AUR 29 mar. 2022
2. Borta Raluca-Maria Fără adez. 12 sep. 2023 13 noi. 2023
3. Ciubuc Ciprian Fără adez. 13 apr. 2022
4. Coarnă Dumitru Fără adez. 19 iun. 2023 5 feb. 2024
5. Enachi Raisa Fără adez. 19 feb. 2024
6. Feodorov Lucian AUR 16 mar. 2022
7. Focșa Dumitru-Viorel Fără adez. 6 feb. 2023
8. Focșa Dumitru-Viorel Fără adez. 13 noi. 2023 4 mar. 2024
9. Folescu Cornel-Vasile PNL 5 feb. 2024 8 apr. 2024
10. Gavrilă Anamaria Fără adez. 1 sep. 2021
11. Lasca Mihai Ioan Fără adez. 8 mar. 2021
12. Nagy Vasile Fără adez. 3 apr. 2023
13. Roman Nicolae AUR 28 mar. 2022
14. Rusu Daniel-Gheorghe Fără adez. 4 mai 2022