Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Chelaru Mircia 3 iul. 1949 3 ARGEȘ AUR
2.  Nechita Aurel 14 apr. 1951 18 GALAȚI PSD
3.  Ibram Iusein 6 iul. 1953   Minoritati
4.  Seres Dénes 21 iul. 1953 33 SĂLAJ UDMR
5.  Muncaciu Sorin-Titus 12 sep. 1953 18 GALAȚI AUR
6.  Stancu Paul 26 iul. 1955 36 TELEORMAN PSD
7.  Niță Nicu 7 apr. 1956 9 BRĂILA PSD
8.  Roman Nicolae 18 apr. 1956 10 BUZĂU Neafiliați
9.  Volosatîi Boris 16 iun. 1956 43 DIASPORA AUR
10.  Nassar Rodica 25 iun. 1957 42 BUCUREȘTI PSD
11.  Mang Ioan 15 iul. 1958 5 BIHOR PSD
12.  Salan Viorel 14 noi. 1958 22 HUNEDOARA PSD
13.  Bejinariu Eugen 28 ian. 1959 35 SUCEAVA PSD
14.  Pambuccian Varujan 25 apr. 1959   Minoritati
15.  Stoica Elena 13 aug. 1959 41 VRANCEA PSD
16.  Stoian Maria 19 sep. 1959 36 TELEORMAN PNL
17.  Miuțescu Gheorghe Adrian 5 dec. 1959 3 ARGEȘ Neafiliați
18.  Paraschiv Rodica 29 ian. 1960 31 PRAHOVA PSD
19.  Șovăială Constantin 12 feb. 1960 34 SIBIU Neafiliați
20.  Bălășoiu Aurel 24 feb. 1960 3 ARGEȘ PSD
21.  Șimon Gheorghe 1 ian. 1961 26 MARAMUREȘ PSD
22.  Țachianu Marian 29 mar. 1961 16 DÂMBOVIȚA PSD
23.  Pavelescu Nicolae 21 sep. 1961 3 ARGEȘ PSD
24.  Aelenei Dănuț 7 dec. 1961 14 CONSTANȚA AUR
25.  Rafila Alexandru 27 dec. 1961 42 BUCUREȘTI PSD
26.  Sandu Viorica 24 apr. 1962 18 GALAȚI PSD
27.  Giugea Nicolae 6 noi. 1962 17 DOLJ PNL
28.  Floroiu Ionel 14 noi. 1962 4 BACĂU PSD
29.  Cătăniciu Steluța-Gustica 19 feb. 1963 5 BIHOR PSD
30.  Orban Ludovic 25 mai 1963 42 BUCUREȘTI Neafiliați
31.  Oteșanu Daniela 4 iun. 1963 40 VÂLCEA PSD
32.  Cîtea Vasile 25 iul. 1963 24 IAȘI PSD
33.  Barcari Rodica-Luminița 17 ian. 1964 23 IALOMIȚA PNL
34.  Tudorache Daniel 27 feb. 1964 42 BUCUREȘTI PSD
35.  Calotă Florică Ică 25 apr. 1964 36 TELEORMAN AUR
36.  Hărătău Elena 28 mai 1964 4 BACĂU PNL
37.  Coarnă Dumitru 5 iun. 1964 12 CĂLĂRAȘI Neafiliați
38.  Weber Mihai 18 noi. 1964 20 GORJ PSD
39.  Marșalic Jaro Norbert 12 apr. 1965 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
40.  Plăiașu Gabriel 12 mai 1965 16 DÂMBOVIȚA Neafiliați
41.  Biró Rozália-Ibolya 13 mai 1965 5 BIHOR UDMR
42.  Șișcu George 5 iun. 1965 38 TULCEA PNL
43.  Leoreanu Laurențiu-Dan 5 aug. 1965 29 NEAMȚ PNL
44.  Crîstici Ognean 1 sep. 1965   Minoritati
45.  Focșa Dumitru-Viorel 18 sep. 1965 14 CONSTANȚA AUR
46.  Cupșa Ioan 25 sep. 1965 5 BIHOR PNL
47.  Mărculescu Dumitru 9 dec. 1965 27 MEHEDINȚI PNL
48.  Căuș Vasile-Aurel 23 ian. 1966 5 BIHOR PNL
49.  Könczei Csaba 22 feb. 1966 15 COVASNA UDMR
50.  Banias Mircea Marius 6 mar. 1966 14 CONSTANȚA PNL
51.  Țepeluș Laurențiu-Cristinel 12 mai 1966 10 BUZĂU PSD
52.  Flucuș Dumitru 13 mai 1966 8 BRAȘOV AUR
53.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 24 iun. 1966 31 PRAHOVA PSD
54.  Ganț Ovidiu Victor 18 aug. 1966   Minoritati
55.  Buican Cristian 16 sep. 1966 40 VÂLCEA PNL
56.  Balan Ioan 22 ian. 1967 35 SUCEAVA PNL
57.  Șoptică Costel 18 feb. 1967 7 BOTOȘANI PNL
58.  Fălcoi Nicu 13 mar. 1967 37 TIMIȘ USR
59.  Andrușceac Antonio 25 mar. 1967 4 BACĂU AUR
60.  Neață Eugen 11 iun. 1967 40 VÂLCEA PSD
61.  Neaga Florian-Claudiu 4 iul. 1967 33 SĂLAJ PSD
62.  Huțucă Bogdan-Iulian 10 iul. 1967 14 CONSTANȚA PNL
63.  Benedek Zacharie 3 sep. 1967 15 COVASNA UDMR
64.  Lazăr Teodor 28 sep. 1967 4 BACĂU USR
65.  Kelemen Hunor 18 oct. 1967 21 HARGHITA UDMR
66.  Zisopol Dragoș Gabriel 12 noi. 1967   Minoritati
67.  Ciolacu Ion-Marcel 28 noi. 1967 10 BUZĂU PSD
68.  Cristescu Radu-Mihai 30 ian. 1968 32 SATU-MARE PSD
69.  Vecerdi Cristina-Agnes 1 feb. 1968 8 BRAȘOV PNL 10 mar. 2021
70.  Holban Georgeta-Carmen 14 feb. 1968 16 DÂMBOVIȚA PSD
71.  Damian Romulus-Marius 5 mar. 1968 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
72.  Ionescu George 31 mar. 1968 31 PRAHOVA Neafiliați
73.  Zakarias Zoltán 11 apr. 1968 21 HARGHITA UDMR
74.  Popescu Virgil-Daniel 25 apr. 1968 27 MEHEDINȚI PNL
75.  Badiu Georgel 24 mai 1968 41 VRANCEA AUR
76.  Folescu Cornel-Vasile 27 mai 1968 27 MEHEDINȚI AUR
77.  Predoiu Marian-Cătălin 27 aug. 1968 31 PRAHOVA PNL
78.  Goleac Nicoleta-Matilda 17 sep. 1968 42 BUCUREȘTI PSD
79.  Kolcsár Anquetil-Károly 12 dec. 1968 28 MUREȘ UDMR
80.  Ștefan Ion 22 ian. 1969 41 VRANCEA Neafiliați
81.  Făgărășian Valentin-Ilie 16 feb. 1969 43 DIASPORA PNL
82.  Pușcașu Lucian-Florin 12 mar. 1969 35 SUCEAVA AUR
83.  Burciu Cristina 24 mar. 1969 13 CLUJ PNL
84.  Bende Sándor 29 mai 1969 21 HARGHITA UDMR
85.  Teodoroiu Simona-Maya 9 iul. 1969 31 PRAHOVA PSD
86.  Toma Ilie 30 iul. 1969 22 HUNEDOARA PSD
87.  Ivănuță Cristian-Daniel 3 sep. 1969 24 IAȘI AUR
88.  Stănescu Vetuța 29 sep. 1969 22 HUNEDOARA PNL
89.  Năcuță Sorin 23 oct. 1969 24 IAȘI PNL
90.  Tuhuț Radu-Marcel 20 ian. 1970 1 ALBA PSD
91.  Rasaliu Marian-Iulian 30 mar. 1970 8 BRAȘOV PSD
92.  Ladányi László-Zsolt 7 mai 1970 21 HARGHITA UDMR
93.  Fifor Mihai-Viorel 10 mai 1970 2 ARAD PSD
94.  Adomnicăi Mirela Elena 15 aug. 1970 35 SUCEAVA PSD
95.  Grădinaru Radu-Vicențiu 30 oct. 1970 7 BOTOȘANI AUR 5 apr. 2022
96.  Buicu Corneliu-Florin 22 noi. 1970 28 MUREȘ PSD
97.  Dinu Cristina-Elena 7 aug. 1971 19 GIURGIU PSD
98.  Știrbu Gigel-Sorinel 12 sep. 1971 30 OLT PNL
99.  Ciornei Radu Tudor 30 sep. 1971 35 SUCEAVA USR
100.  Balint Liviu-Ioan 7 oct. 1971 16 DÂMBOVIȚA PNL
101.  Mitrea Dumitrina 12 oct. 1971 29 NEAMȚ AUR
102.  Longher Ghervazen 3 ian. 1972   Minoritati
103.  Nacov Gheorghe 11 apr. 1972   Minoritati
104.  Budăi Marius-Constantin 1 mai 1972 7 BOTOȘANI PSD
105.  Tănase Antonel 21 mai 1972 42 BUCUREȘTI Neafiliați
106.  Iancu Marius-Ionel 8 iun. 1972 30 OLT PSD
107.  Șlincu Dan-Constantin 25 iul. 1972 7 BOTOȘANI PSD
108.  Florea Daniel 19 sep. 1972 42 BUCUREȘTI AUR
109.  Tătaru Nelu 30 sep. 1972 39 VASLUI PNL
110.  Albișteanu Mihail 3 noi. 1972 24 IAȘI AUR
111.  Kulcsár-Terza József-György 24 noi. 1972 28 MUREȘ UDMR
112.  Amet Varol 9 dec. 1972   Minoritati
113.  Stativă Irinel Ioan 5 ian. 1973 39 VASLUI PSD
114.  Sas Lóránt-Zoltan 4 apr. 1973 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD Neafiliați
115.  Scripnic Lilian 16 apr. 1973 18 GALAȚI AUR
116.  Wiener Adrian 23 iun. 1973 2 ARAD USR
117.  Feodor Silviu 13 aug. 1973   Minoritati
118.  Dămureanu Ringo 18 aug. 1973 17 DOLJ AUR
119.  Barbu Costel 19 sep. 1973 36 TELEORMAN PNL
120.  Gál Károly 20 sep. 1973 15 COVASNA UDMR
121.  Hurduzeu Florin-Silviu 18 oct. 1973 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
122.  Pirtea Marilen - Gabriel 28 noi. 1973 37 TIMIȘ PNL
123.  Grindeanu Sorin Mihai 5 dec. 1973 37 TIMIȘ PSD
124.  Moșteanu Liviu-Ionuț 23 dec. 1973 3 ARGEȘ USR
125.  Roșca Mircea 25 feb. 1974 31 PRAHOVA PNL
126.  Roman Florin-Claudiu 22 apr. 1974 1 ALBA PNL
127.  Andronache Gabriel 22 sep. 1974 8 BRAȘOV PNL
128.  Bode Lucian Nicolae 27 oct. 1974 33 SĂLAJ PNL
129.  Özmen Oana-Marciana 28 oct. 1974 42 BUCUREȘTI PNL
130.  Munteanu Remus 1 dec. 1974 29 NEAMȚ PSD
131.  Băltărețu Viorel 7 dec. 1974 13 CLUJ USR
132.  Atanasiu Onuț Valeriu 11 dec. 1974 18 GALAȚI PNL
133.  Marin Laurențiu-Daniel 24 ian. 1975 41 VRANCEA PSD 14 mar. 2022
134.  Csoma Botond 18 feb. 1975 13 CLUJ UDMR
135.  Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina 31 mar. 1975 17 DOLJ PSD
136.  Manea Cătălin-Zamfir 12 apr. 1975   Minoritati
137.  Albotă Emil-Florin 6 mai 1975 30 OLT PSD
138.  Ichim Cristian-Paul 8 mai 1975 4 BACĂU Neafiliați
139.  Kiss János 10 iun. 1975 5 BIHOR PNL
140.  Florea Oana-Consuela 13 iun. 1975 42 BUCUREȘTI PSD
141.  Mușoiu Ștefan 16 iun. 1975 23 IALOMIȚA PSD
142.  Gheorghiu Bogdan 1 iul. 1975 35 SUCEAVA PNL
143.  Hangan Pollyanna-Hanellore 4 iul. 1975 22 HUNEDOARA USR
144.  Szabó Ödön 4 iul. 1975 5 BIHOR UDMR
145.  Barna Ilie Dan 10 iul. 1975 34 SIBIU USR
146.  Miklós Zoltán 16 aug. 1975 15 COVASNA UDMR
147.  Ardelean Ben-Oni 1 sep. 1975 37 TIMIȘ Neafiliați
148.  Tănăsescu Alina-Elena 26 oct. 1975 17 DOLJ PSD
149.  Alexandru Victoria-Violeta 11 noi. 1975 42 BUCUREȘTI Neafiliați
150.  Gudu Michael 13 dec. 1975 38 TULCEA PNL
151.  Bîrcă Constantin 16 dec. 1975 12 CĂLĂRAȘI PSD
152.  Popescu Dan-Cristian 31 dec. 1975 42 BUCUREȘTI PSD
153.  Intotero Natalia-Elena 14 ian. 1976 22 HUNEDOARA PSD
154.  Dancă Ionel 29 ian. 1976 41 VRANCEA Neafiliați
155.  Toma Vasilică 4 feb. 1976 24 IAȘI PSD
156.  Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei 14 feb. 1976 13 CLUJ PSD
157.  Turcan Raluca 2 apr. 1976 34 SIBIU PNL
158.  Prunean Alin-Costel 24 mai 1976 33 SĂLAJ Neafiliați
159.  Merka Adrian-Miroslav 6 iun. 1976   Minoritati
160.  Coleșa Ilie-Alin 17 iun. 1976 13 CLUJ AUR
161.  Vulpescu Ioan 17 iun. 1976 16 DÂMBOVIȚA PSD
162.  Bota Călin-Ioan 7 iul. 1976 26 MARAMUREȘ PNL
163.  Georgescu Nicolae 26 iul. 1976 3 ARGEȘ PSD
164.  Gîdei Laurențiu-Viorel 20 aug. 1976 18 GALAȚI PSD
165.  Țuțuianu Marius-Horia 1 sep. 1976 14 CONSTANȚA PSD
166.  Macovei Silviu Nicu 18 sep. 1976 24 IAȘI PSD
167.  Trăilă Cristina 27 sep. 1976 42 BUCUREȘTI PNL
168.  Csép Éva-Andrea 27 oct. 1976 28 MUREȘ UDMR
169.  Hajdu Gábor 2 noi. 1976 21 HARGHITA UDMR
170.  Popa Radu Mihai 16 noi. 1976 16 DÂMBOVIȚA PSD
171.  Grosaru Andi-Gabriel 4 dec. 1976   Neafiliați
172.  Mina Marian 4 ian. 1977 19 GIURGIU PSD
173.  Acatrinei Dorel-Gheorghe 18 apr. 1977 35 SUCEAVA AUR
174.  Rusu Daniel-Gheorghe 22 apr. 1977 1 ALBA Neafiliați
175.  Trif Bogdan Gheorghe 28 apr. 1977 34 SIBIU PSD
176.  Apostol Alin-Gabriel 3 mai 1977 42 BUCUREȘTI USR
177.  Ion Stelian-Cristian 24 iun. 1977 14 CONSTANȚA USR
178.  Stoica Ștefan-Bucur 29 iul. 1977 17 DOLJ PNL
179.  Polițeanu Mihai-Laurențiu 9 sep. 1977 31 PRAHOVA Neafiliați
180.  Solomon Adrian 20 sep. 1977 39 VASLUI PSD
181.  Teniță Dragoș-Cătălin 4 oct. 1977 42 BUCUREȘTI Neafiliați
182.  Fădor Angelica 15 oct. 1977 35 SUCEAVA PNL
183.  Axinia Adrian-George 18 oct. 1977 31 PRAHOVA AUR
184.  Farago Petru 6 noi. 1977 2 ARAD UDMR
185.  Molnar Ervin 15 noi. 1977 28 MUREȘ PNL
186.  Chichirău Cosette-Paula 12 dec. 1977 24 IAȘI Neafiliați
187.  Ostaficiuc Marius-Eugen 17 dec. 1977 24 IAȘI AUR
188.  Dumitrescu Raluca Giorgiana 14 ian. 1978 23 IALOMIȚA PSD
189.  Gheba Daniel-Sorin 31 ian. 1978 17 DOLJ AUR
190.  Lungoci Dumitru-Lucian 18 feb. 1978 14 CONSTANȚA PSD
191.  Zetea Gabriel-Valer 6 mar. 1978 26 MARAMUREȘ PSD
192.  Dunava Costel Neculai 7 mar. 1978 4 BACĂU PSD
193.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 12 mar. 1978 10 BUZĂU USR
194.  Grecu Ion-Cătălin 17 apr. 1978 30 OLT PSD
195.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 9 mai 1978 29 NEAMȚ PNL
196.  Tușa Adriana Diana 22 iun. 1978 42 BUCUREȘTI PSD
197.  Constantin Daniel 26 iun. 1978 3 ARGEȘ PNL
198.  Lazăr Ion-Marian 21 iul. 1978 40 VÂLCEA USR
199.  Pecingină Gheorghe 28 aug. 1978 20 GORJ Neafiliați
200.  Stancu Ionel 15 oct. 1978   Minoritati
201.  Vîlceanu Dan 5 feb. 1979 20 GORJ Neafiliați
202.  Ghera Giureci-Slobodan 15 apr. 1979   Minoritati
203.  Morar Olivia-Diana 15 apr. 1979 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
204.  Lungu Romeo-Daniel 21 apr. 1979 10 BUZĂU PSD
205.  Păunescu Silviu-Titus 22 iun. 1979 23 IALOMIȚA AUR
206.  Paladi George-Adrian 7 aug. 1979 9 BRĂILA PNL
207.  Dumitru Florian-Emil 27 aug. 1979 12 CĂLĂRAȘI PNL
208.  Alexe Florin-Alexandru 30 aug. 1979 26 MARAMUREȘ PNL
209.  Stroe Ionuț-Marian 23 sep. 1979 17 DOLJ PNL
210.  Firczak Iulius Marian 14 oct. 1979   Minoritati
211.  Piper-Savu Florin 6 noi. 1979 36 TELEORMAN PSD
212.  Dehelean Silviu 4 dec. 1979 5 BIHOR USR
213.  Lasca Mihai Ioan 12 ian. 1980 5 BIHOR Neafiliați
214.  Magyar Loránd-Bálint 17 feb. 1980 32 SATU-MARE UDMR
215.  Mircea Florin 1 apr. 1980 9 BRĂILA PSD
216.  Bucura-Oprescu Simona 2 apr. 1980 3 ARGEȘ PSD
217.  Blaga Daniel-Codruț 13 iun. 1980 16 DÂMBOVIȚA USR
218.  Fechet Mircea 1 iul. 1980 4 BACĂU PNL
219.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 iul. 1980 18 GALAȚI USR
220.  Gliga Dumitrița 2 aug. 1980 28 MUREȘ PSD
221.  Bulai Oana-Gianina 23 aug. 1980 29 NEAMȚ PSD
222.  Cambera Oana-Alexandra 27 aug. 1980 25 ILFOV Neafiliați
223.  Barbu Florin-Ionuț 4 sep. 1980 30 OLT PSD
224.  Bîlcea Ovidiu-Sergiu 1 noi. 1980 2 ARAD PNL
225.  Suciu Vasile-Daniel 7 noi. 1980 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
226.  Furtună Mirela 15 noi. 1980 38 TULCEA PSD
227.  Pop Rareș Tudor 29 noi. 1980 42 BUCUREȘTI USR
228.  Tanasă Dan 10 mar. 1981 28 MUREȘ AUR
229.  Ghiță Daniel-Florin 22 apr. 1981 25 ILFOV PSD
230.  Seidler Cristian-Gabriel 24 apr. 1981 42 BUCUREȘTI USR
231.  Drulă Cătălin 2 mai 1981 37 TIMIȘ USR
232.  Rizea Cristina Camelia 8 mai 1981 14 CONSTANȚA Neafiliați
233.  Manta Claudiu 12 mai 1981 20 GORJ PSD
234.  Bola Bogdan-Alexandru 7 iul. 1981 14 CONSTANȚA Neafiliați
235.  Benga Tudor - Vlad 25 aug. 1981 8 BRAȘOV Neafiliați
236.  Crușoveanu Marian 19 dec. 1981 14 CONSTANȚA PNL
237.  Cristea Andi-Lucian 5 ian. 1982 10 BUZĂU PSD
238.  Enachi Raisa 10 mar. 1982 39 VASLUI Neafiliați
239.  Stângă George-Cătălin 20 mar. 1982 18 GALAȚI PNL
240.  Stoica Ciprian-Titi 1 mai 1982 37 TIMIȘ AUR
241.  Chesnoiu Adrian-Ionuț 12 mai 1982 30 OLT PSD
242.  Muraru Iulian-Alexandru 20 mai 1982 24 IAȘI PNL
243.  Kocsis-Cristea Alexandru 12 iul. 1982 24 IAȘI Neafiliați
244.  Ilie Victor 31 iul. 1982 8 BRAȘOV USR
245.  Molnar Radu-Iulian 21 aug. 1982 13 CLUJ USR
246.  Alda Adrian 14 sep. 1982 2 ARAD PSD
247.  Toda Daniel-Liviu 22 sep. 1982 37 TIMIȘ Neafiliați
248.  Cazan Laurențiu-Nicolae 20 oct. 1982 40 VÂLCEA PNL
249.  Dumitrache Ileana Cristina 1 dec. 1982 14 CONSTANȚA PSD
250.  Moisin Radu-Marin 10 dec. 1982 13 CLUJ PNL
251.  Miftode Marius-Andrei 26 dec. 1982 8 BRAȘOV USR
252.  Predescu Ana-Loredana 28 feb. 1983 8 BRAȘOV AUR
253.  Chirilă Virgil Alin 28 mai 1983 27 MEHEDINȚI PSD
254.  Toader Bogdan-Andrei 7 iun. 1983 31 PRAHOVA PSD
255.  Șerban Gianina 15 iul. 1983 25 ILFOV AUR
256.  Nagy Szabolcs 23 iul. 1983 32 SATU-MARE UDMR
257.  Manole Petre-Florin 6 oct. 1983 42 BUCUREȘTI PSD 4 dec. 2023
258.  Gavrilă Anamaria 15 oct. 1983 22 HUNEDOARA Neafiliați
259.  Popica Eduard-Andrei 18 mar. 1984 39 VASLUI PSD
260.  Băcanu Cristian-Tudor 28 mai 1984 42 BUCUREȘTI PNL
261.  Drancă Andrei-Iulian 12 iul. 1984 7 BOTOȘANI USR
262.  Tuță George-Cristian 8 aug. 1984 25 ILFOV PNL
263.  Ilișanu Claudiu-Augustin 25 aug. 1984 4 BACĂU PSD
264.  Borta Raluca-Maria 3 sep. 1984 8 BRAȘOV Neafiliați 12 sep. 2023
265.  Presură Alexandra 16 sep. 1984 17 DOLJ PSD
266.  Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina 18 sep. 1984 17 DOLJ PSD
267.  Chira Claudiu-Martin 25 noi. 1984 37 TIMIȘ Neafiliați
268.  Prună Cristina-Mădălina 11 dec. 1984 42 BUCUREȘTI USR
269.  Andrei Alexandru-Ioan 2 ian. 1985 19 GIURGIU PNL
270.  Simonis Alfred - Robert 4 ian. 1985 37 TIMIȘ PSD
271.  Mihalcea Remus-Gabriel 6 mar. 1985 3 ARGEȘ PSD
272.  Sărmaș Ioan-Sabin 16 mar. 1985 13 CLUJ PNL
273.  Miruță Radu-Dinel 8 apr. 1985 20 GORJ USR
274.  Panait Radu 9 apr. 1985 32 SATU-MARE USR
275.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 5 mai 1985 42 BUCUREȘTI USR
276.  Mărgărit Mitică-Marius 11 iun. 1985 18 GALAȚI PSD
277.  Burduja Sebastian-Ioan 18 iun. 1985 42 BUCUREȘTI PNL
278.  Popa Ștefan-Ovidiu 25 iun. 1985 40 VÂLCEA PSD
279.  Țoiu Oana-Silvia 9 iul. 1985 42 BUCUREȘTI USR
280.  Gheorghe Andrei Daniel 27 iul. 1985 25 ILFOV PNL
281.  Cătăuță Ana-Maria 15 aug. 1985 4 BACĂU PSD
282.  Petrețchi Nicolae-Miroslav 16 sep. 1985   Minoritati
283.  Badea Mihai-Alexandru 25 sep. 1985 42 BUCUREȘTI USR
284.  Ciubuc Ciprian 7 dec. 1985 9 BRĂILA Neafiliați
285.  Șerban Ciprian-Constantin 22 dec. 1985 29 NEAMȚ PSD
286.  Polak Tudor 11 feb. 1986 39 VASLUI PNL
287.  Botez Mihai-Cătălin 29 mar. 1986 39 VASLUI USR
288.  Varga Glad-Aurel 25 mai 1986 2 ARAD PNL
289.  Moldovan Sorin-Dan 8 aug. 1986 13 CLUJ PNL
290.  Cozma Adrian-Felician 30 aug. 1986 32 SATU-MARE PNL
291.  Kelemen Attila 30 aug. 1986 11 CARAȘ-SEVERIN UDMR
292.  Simion George-Nicolae 21 sep. 1986 42 BUCUREȘTI AUR
293.  Neagu Denisa-Elena 16 oct. 1986 42 BUCUREȘTI USR
294.  Suciu Sebastian-Ilie 22 noi. 1986 34 SIBIU AUR
295.  Thellmann Christine 20 dec. 1986 34 SIBIU PNL
296.  Ignat Ion-Alin-Dan 10 apr. 1987 1 ALBA PNL 14 mar. 2022
297.  Stoica Bogdan-Alin 10 apr. 1987   Minoritati
298.  Terente Eugen 6 mai 1987 38 TULCEA USR
299.  Todosiu Beniamin 14 mai 1987 1 ALBA USR
300.  Berescu Monica-Elena 21 mai 1987 24 IAȘI USR
301.  Prișcă Răzvan Sorin 15 iun. 1987 31 PRAHOVA PNL
302.  Rujan Dumitru 10 sep. 1987 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
303.  Ciofu Cătălina 13 sep. 1987 4 BACĂU PNL
304.  Bulai Iulian 2 dec. 1987 29 NEAMȚ USR
305.  Șandru Cosmin 3 iun. 1988 37 TIMIȘ PNL
306.  Huțu Alexandra 9 sep. 1988 7 BOTOȘANI PSD 1 feb. 2021
307.  Murariu Oana 11 sep. 1988 13 CLUJ USR
308.  Calista Mara-Daniela 9 oct. 1988 29 NEAMȚ PNL
309.  Nagy Vasile 12 oct. 1988 2 ARAD Neafiliați
310.  Vexler Silviu 8 dec. 1988   Minoritati
311.  Sighiartău Robert-Ionatan 15 mar. 1989 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
312.  Popescu Vlad-Piedone 16 sep. 1989 35 SUCEAVA PSD
313.  Apjok Norbert 19 oct. 1989 26 MARAMUREȘ Neafiliați
314.  Cristian Brian 14 iun. 1990 26 MARAMUREȘ USR
315.  Popa Alexandru 6 aug. 1990 9 BRĂILA PNL
316.  Stoica Diana 23 feb. 1991 42 BUCUREȘTI USR
317.  Ivan Bogdan-Gruia 24 mar. 1991 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
318.  Lőrincz Ștefan-Iulian 7 mai 1991 43 DIASPORA USR
319.  Șoldan Gheorghe 18 iun. 1991 35 SUCEAVA PSD
320.  Giurgiu Adrian 30 oct. 1991 28 MUREȘ USR
321.  Lupu Andrei-Răzvan 6 mai 1992 31 PRAHOVA Neafiliați
322.  Mareș Mara 5 iun. 1992 42 BUCUREȘTI PNL 18 oct. 2023
323.  Tulbure Simina-Geanina-Daniela 4 iul. 1992 43 DIASPORA Neafiliați
324.  Buzoianu Diana-Anda 16 mai 1994 42 BUCUREȘTI USR
325.  Pop Darius 13 sep. 1994 26 MARAMUREȘ AUR
326.  Badea Iulian-Alexandru 6 oct. 1994 17 DOLJ PSD
327.  Havârneanu Filip 3 dec. 1994 24 IAȘI USR
328.  Balabașciuc Călin-Constantin 1 iun. 1996 12 CĂLĂRAȘI AUR
329.  Benchescu-Pecingină Claudia - 10 BUZĂU PNL 7 feb. 2024
330.  Meclea Alina - 19 GIURGIU PNL 7 feb. 2024

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 23 februarie 2024, 22:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro