Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Acatrinei Dorel-Gheorghe 35 SUCEAVA AUR
2.  Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei 13 CLUJ PSD
3.  Aelenei Dănuț 14 CONSTANȚA AUR
4.  Albișteanu Mihail 24 IAȘI AUR
5.  Albotă Emil-Florin 30 OLT PSD
6.  Alda Adrian 2 ARAD PSD
7.  Alexe Florin-Alexandru 26 MARAMUREȘ PNL
8.  Amet Varol   Minoritati
9.  Andrei Alexandru-Ioan 19 GIURGIU PNL
10.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV PNL
11.  Andrușceac Antonio 4 BACĂU AUR
12.  Apjok Norbert 26 MARAMUREȘ Neafiliați
13.  Apostol Alin-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR
14.  Ardelean Ben-Oni 37 TIMIȘ Neafiliați
15.  Atanasiu Onuț Valeriu 18 GALAȚI PNL
16.  Axinia Adrian-George 31 PRAHOVA AUR
17.  Badea Iulian-Alexandru 17 DOLJ PSD
18.  Badea Mihai-Alexandru 42 BUCUREȘTI USR
19.  Badiu Georgel 41 VRANCEA AUR
20.  Balabașciuc Călin-Constantin 12 CĂLĂRAȘI AUR
21.  Balan Ioan 35 SUCEAVA PNL
22.  Balint Liviu-Ioan 16 DÂMBOVIȚA PNL
23.  Banias Mircea Marius 14 CONSTANȚA PNL
24.  Barbu Costel 36 TELEORMAN PNL
25.  Barbu Florin-Ionuț 30 OLT PSD
26.  Barna Ilie Dan 34 SIBIU USR
27.  Băcanu Cristian-Tudor 42 BUCUREȘTI PNL
28.  Bălășoiu Aurel 3 ARGEȘ PSD
29.  Băltărețu Viorel 13 CLUJ USR
30.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA PSD
31.  Bende Sándor 21 HARGHITA UDMR
32.  Benedek Zacharie 15 COVASNA UDMR
33.  Benga Tudor - Vlad 8 BRAȘOV Neafiliați
34.  Bîlcea Ovidiu-Sergiu 2 ARAD PNL
35.  Bîrcă Constantin 12 CĂLĂRAȘI PSD
36.  Blaga Daniel-Codruț 16 DÂMBOVIȚA USR
37.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ PNL
38.  Bola Bogdan-Alexandru 14 CONSTANȚA Neafiliați
39.  Bota Călin-Ioan 26 MARAMUREȘ PNL
40.  Botez Mihai-Cătălin 39 VASLUI USR
41.  Budăi Marius-Constantin 7 BOTOȘANI PSD
42.  Buican Cristian 40 VÂLCEA PNL
43.  Buicu Corneliu-Florin 28 MUREȘ PSD
44.  Bulai Iulian 29 NEAMȚ USR
45.  Burduja Sebastian-Ioan 42 BUCUREȘTI PNL
46.  Calotă Florică Ică 36 TELEORMAN AUR
47.  Cazan Laurențiu-Nicolae 40 VÂLCEA PNL
48.  Căuș Vasile-Aurel 5 BIHOR PNL
49.  Chelaru Mircia 3 ARGEȘ AUR
50.  Chesnoiu Adrian-Ionuț 30 OLT PSD
51.  Chira Claudiu-Martin 37 TIMIȘ Neafiliați
52.  Chirilă Virgil Alin 27 MEHEDINȚI PSD
53.  Ciolacu Ion-Marcel 10 BUZĂU PSD
54.  Ciornei Radu Tudor 35 SUCEAVA USR
55.  Ciubuc Ciprian 9 BRĂILA Neafiliați
56.  Cîtea Vasile 24 IAȘI PSD
57.  Coarnă Dumitru 12 CĂLĂRAȘI Neafiliați
58.  Coleșa Ilie-Alin 13 CLUJ AUR
59.  Constantin Daniel 3 ARGEȘ PNL
60.  Cozma Adrian-Felician 32 SATU-MARE PNL
61.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 29 NEAMȚ PNL
62.  Cristea Andi-Lucian 10 BUZĂU PSD
63.  Cristescu Radu-Mihai 32 SATU-MARE PSD
64.  Cristian Brian 26 MARAMUREȘ USR
65.  Crîstici Ognean   Minoritati
66.  Crușoveanu Marian 14 CONSTANȚA PNL
67.  Csoma Botond 13 CLUJ UDMR
68.  Cupșa Ioan 5 BIHOR PNL
69.  Damian Romulus-Marius 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
70.  Dancă Ionel 41 VRANCEA Neafiliați
71.  Dămureanu Ringo 17 DOLJ AUR
72.  Dehelean Silviu 5 BIHOR USR
73.  Drancă Andrei-Iulian 7 BOTOȘANI USR
74.  Drulă Cătălin 37 TIMIȘ USR
75.  Dumitru Florian-Emil 12 CĂLĂRAȘI PNL
76.  Dunava Costel Neculai 4 BACĂU PSD
77.  Farago Petru 2 ARAD UDMR
78.  Făgărășian Valentin-Ilie 43 DIASPORA PNL
79.  Fălcoi Nicu 37 TIMIȘ USR
80.  Fechet Mircea 4 BACĂU PNL
81.  Feodor Silviu   Minoritati
82.  Fifor Mihai-Viorel 2 ARAD PSD
83.  Firczak Iulius Marian   Minoritati
84.  Florea Daniel 42 BUCUREȘTI AUR
85.  Floroiu Ionel 4 BACĂU PSD
86.  Flucuș Dumitru 8 BRAȘOV AUR
87.  Focșa Dumitru-Viorel 14 CONSTANȚA AUR
88.  Folescu Cornel-Vasile 27 MEHEDINȚI AUR
89.  Gál Károly 15 COVASNA UDMR
90.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
91.  Georgescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
92.  Gheba Daniel-Sorin 17 DOLJ AUR
93.  Gheorghe Andrei Daniel 25 ILFOV PNL
94.  Gheorghiu Bogdan 35 SUCEAVA PNL
95.  Ghera Giureci-Slobodan   Minoritati
96.  Ghiță Daniel-Florin 25 ILFOV PSD
97.  Giugea Nicolae 17 DOLJ PNL
98.  Giurgiu Adrian 28 MUREȘ USR
99.  Gîdei Laurențiu-Viorel 18 GALAȚI PSD
100.  Grădinaru Radu-Vicențiu 7 BOTOȘANI AUR 5 apr. 2022
101.  Grecu Ion-Cătălin 30 OLT PSD
102.  Grindeanu Sorin Mihai 37 TIMIȘ PSD
103.  Grosaru Andi-Gabriel   Neafiliați
104.  Gudu Michael 38 TULCEA PNL
105.  Hajdu Gábor 21 HARGHITA UDMR
106.  Havârneanu Filip 24 IAȘI USR
107.  Hurduzeu Florin-Silviu 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
108.  Huțucă Bogdan-Iulian 14 CONSTANȚA PNL
109.  Iancu Marius-Ionel 30 OLT PSD
110.  Ibram Iusein   Minoritati
111.  Ichim Cristian-Paul 4 BACĂU Neafiliați
112.  Ignat Ion-Alin-Dan 1 ALBA PNL 14 mar. 2022
113.  Ilie Victor 8 BRAȘOV USR
114.  Ilișanu Claudiu-Augustin 4 BACĂU PSD
115.  Ion Stelian-Cristian 14 CONSTANȚA USR
116.  Ionescu George 31 PRAHOVA Neafiliați
117.  Ivan Bogdan-Gruia 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
118.  Ivănuță Cristian-Daniel 24 IAȘI AUR
119.  Kelemen Attila 11 CARAȘ-SEVERIN UDMR
120.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA UDMR
121.  Kiss János 5 BIHOR PNL
122.  Kocsis-Cristea Alexandru 24 IAȘI Neafiliați
123.  Kolcsár Anquetil-Károly 28 MUREȘ UDMR
124.  Könczei Csaba 15 COVASNA UDMR
125.  Kulcsár-Terza József-György 28 MUREȘ UDMR
126.  Ladányi László-Zsolt 21 HARGHITA UDMR
127.  Lasca Mihai Ioan 5 BIHOR Neafiliați
128.  Lazăr Ion-Marian 40 VÂLCEA USR
129.  Lazăr Teodor 4 BACĂU USR
130.  Leoreanu Laurențiu-Dan 29 NEAMȚ PNL
131.  Longher Ghervazen   Minoritati
132.  Lőrincz Ștefan-Iulian 43 DIASPORA USR
133.  Lungoci Dumitru-Lucian 14 CONSTANȚA PSD
134.  Lungu Romeo-Daniel 10 BUZĂU PSD
135.  Lupu Andrei-Răzvan 31 PRAHOVA Neafiliați
136.  Macovei Silviu Nicu 24 IAȘI PSD
137.  Magyar Loránd-Bálint 32 SATU-MARE UDMR
138.  Manea Cătălin-Zamfir   Minoritati
139.  Mang Ioan 5 BIHOR PSD
140.  Manole Petre-Florin 42 BUCUREȘTI PSD 4 dec. 2023
141.  Manta Claudiu 20 GORJ PSD
142.  Marin Laurențiu-Daniel 41 VRANCEA PSD 14 mar. 2022
143.  Marșalic Jaro Norbert 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
144.  Mărculescu Dumitru 27 MEHEDINȚI PNL
145.  Mărgărit Mitică-Marius 18 GALAȚI PSD
146.  Merka Adrian-Miroslav   Minoritati
147.  Miftode Marius-Andrei 8 BRAȘOV USR
148.  Mihalcea Remus-Gabriel 3 ARGEȘ PSD
149.  Miklós Zoltán 15 COVASNA UDMR
150.  Mina Marian 19 GIURGIU PSD
151.  Mircea Florin 9 BRĂILA PSD
152.  Miruță Radu-Dinel 20 GORJ USR
153.  Miuțescu Gheorghe Adrian 3 ARGEȘ Neafiliați
154.  Moisin Radu-Marin 13 CLUJ PNL
155.  Moldovan Sorin-Dan 13 CLUJ PNL
156.  Molnar Ervin 28 MUREȘ PNL
157.  Molnar Radu-Iulian 13 CLUJ USR
158.  Moșteanu Liviu-Ionuț 3 ARGEȘ USR
159.  Muncaciu Sorin-Titus 18 GALAȚI AUR
160.  Munteanu Remus 29 NEAMȚ PSD
161.  Muraru Iulian-Alexandru 24 IAȘI PNL
162.  Mușoiu Ștefan 23 IALOMIȚA PSD
163.  Nacov Gheorghe   Minoritati
164.  Nagy Szabolcs 32 SATU-MARE UDMR
165.  Nagy Vasile 2 ARAD Neafiliați
166.  Năcuță Sorin 24 IAȘI PNL
167.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI USR
168.  Neaga Florian-Claudiu 33 SĂLAJ PSD
169.  Neață Eugen 40 VÂLCEA PSD
170.  Nechita Aurel 18 GALAȚI PSD
171.  Niță Nicu 9 BRĂILA PSD
172.  Orban Ludovic 42 BUCUREȘTI Neafiliați
173.  Ostaficiuc Marius-Eugen 24 IAȘI AUR
174.  Paladi George-Adrian 9 BRĂILA PNL
175.  Pambuccian Varujan   Minoritati
176.  Panait Radu 32 SATU-MARE USR
177.  Pavelescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
178.  Păunescu Silviu-Titus 23 IALOMIȚA AUR
179.  Pecingină Gheorghe 20 GORJ Neafiliați
180.  Petrețchi Nicolae-Miroslav   Minoritati
181.  Piper-Savu Florin 36 TELEORMAN PSD
182.  Pirtea Marilen - Gabriel 37 TIMIȘ PNL
183.  Plăiașu Gabriel 16 DÂMBOVIȚA Neafiliați
184.  Polak Tudor 39 VASLUI PNL
185.  Polițeanu Mihai-Laurențiu 31 PRAHOVA Neafiliați
186.  Pop Darius 26 MARAMUREȘ AUR
187.  Pop Rareș Tudor 42 BUCUREȘTI USR
188.  Popa Alexandru 9 BRĂILA PNL
189.  Popa Radu Mihai 16 DÂMBOVIȚA PSD
190.  Popa Ștefan-Ovidiu 40 VÂLCEA PSD
191.  Popescu Dan-Cristian 42 BUCUREȘTI PSD
192.  Popescu Virgil-Daniel 27 MEHEDINȚI PNL
193.  Popescu Vlad-Piedone 35 SUCEAVA PSD
194.  Popica Eduard-Andrei 39 VASLUI PSD
195.  Predoiu Marian-Cătălin 31 PRAHOVA PNL
196.  Prișcă Răzvan Sorin 31 PRAHOVA PNL
197.  Prunean Alin-Costel 33 SĂLAJ Neafiliați
198.  Pușcașu Lucian-Florin 35 SUCEAVA AUR
199.  Rafila Alexandru 42 BUCUREȘTI PSD
200.  Rasaliu Marian-Iulian 8 BRAȘOV PSD
201.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 GALAȚI USR
202.  Roman Florin-Claudiu 1 ALBA PNL
203.  Roman Nicolae 10 BUZĂU Neafiliați
204.  Roșca Mircea 31 PRAHOVA PNL
205.  Rujan Dumitru 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
206.  Rusu Daniel-Gheorghe 1 ALBA Neafiliați
207.  Salan Viorel 22 HUNEDOARA PSD
208.  Sas Lóránt-Zoltan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD Neafiliați
209.  Sărmaș Ioan-Sabin 13 CLUJ PNL
210.  Scripnic Lilian 18 GALAȚI AUR
211.  Seidler Cristian-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR
212.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
213.  Sighiartău Robert-Ionatan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
214.  Simion George-Nicolae 42 BUCUREȘTI AUR
215.  Simonis Alfred - Robert 37 TIMIȘ PSD
216.  Solomon Adrian 39 VASLUI PSD
217.  Stancu Ionel   Minoritati
218.  Stancu Paul 36 TELEORMAN PSD
219.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI PSD
220.  Stângă George-Cătălin 18 GALAȚI PNL
221.  Stoica Bogdan-Alin   Minoritati
222.  Stoica Ciprian-Titi 37 TIMIȘ AUR
223.  Stoica Ștefan-Bucur 17 DOLJ PNL
224.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ PNL
225.  Suciu Sebastian-Ilie 34 SIBIU AUR
226.  Suciu Vasile-Daniel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
227.  Szabó Ödön 5 BIHOR UDMR
228.  Șandru Cosmin 37 TIMIȘ PNL
229.  Șerban Ciprian-Constantin 29 NEAMȚ PSD
230.  Șimon Gheorghe 26 MARAMUREȘ PSD
231.  Șișcu George 38 TULCEA PNL
232.  Șlincu Dan-Constantin 7 BOTOȘANI PSD
233.  Șoldan Gheorghe 35 SUCEAVA PSD
234.  Șoptică Costel 7 BOTOȘANI PNL
235.  Șovăială Constantin 34 SIBIU Neafiliați
236.  Ștefan Ion 41 VRANCEA Neafiliați
237.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT PNL
238.  Tanasă Dan 28 MUREȘ AUR
239.  Tănase Antonel 42 BUCUREȘTI Neafiliați
240.  Tătaru Nelu 39 VASLUI PNL
241.  Teniță Dragoș-Cătălin 42 BUCUREȘTI Neafiliați
242.  Terente Eugen 38 TULCEA USR
243.  Toader Bogdan-Andrei 31 PRAHOVA PSD
244.  Toda Daniel-Liviu 37 TIMIȘ Neafiliați
245.  Todosiu Beniamin 1 ALBA USR
246.  Toma Ilie 22 HUNEDOARA PSD
247.  Toma Vasilică 24 IAȘI PSD
248.  Trif Bogdan Gheorghe 34 SIBIU PSD
249.  Tudorache Daniel 42 BUCUREȘTI PSD
250.  Tuhuț Radu-Marcel 1 ALBA PSD
251.  Tuță George-Cristian 25 ILFOV PNL
252.  Țachianu Marian 16 DÂMBOVIȚA PSD
253.  Țepeluș Laurențiu-Cristinel 10 BUZĂU PSD
254.  Țuțuianu Marius-Horia 14 CONSTANȚA PSD
255.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 10 BUZĂU USR
256.  Varga Glad-Aurel 2 ARAD PNL
257.  Vexler Silviu   Minoritati
258.  Vîlceanu Dan 20 GORJ Neafiliați
259.  Volosatîi Boris 43 DIASPORA AUR
260.  Vulpescu Ioan 16 DÂMBOVIȚA PSD
261.  Weber Mihai 20 GORJ PSD
262.  Wiener Adrian 2 ARAD USR
263.  Zakarias Zoltán 21 HARGHITA UDMR
264.  Zetea Gabriel-Valer 26 MARAMUREȘ PSD
265.  Zisopol Dragoș Gabriel   Minoritati

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Pătrăuceanu Constantin-Neculai 7 BOTOȘANI PSD 1 feb. 2021
2.  Banciu Ionuț-Sorin 8 BRAȘOV PNL 8 mar. 2021
3.  Olar Corneliu 1 ALBA PNL 14 feb. 2022
4.  Halici Nicușor 41 VRANCEA PSD 1 mar. 2022
5.  Feodorov Lucian 7 BOTOȘANI AUR 16 mar. 2022
6.  Tobă Francisc 8 BRAȘOV Neafiliați 17 feb. 2021 15 aug. 2023
7.  Popescu Pavel 42 BUCUREȘTI PNL 11 oct. 2023
8.  Avrămescu Gabriel-Ioan 10 BUZĂU PNL 22 dec. 2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 28 februarie 2024, 1:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro