Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Achiței Vasile-Cristian 7 BOTOȘANI PNL
2.  Aelenei Evdochia 14 CONSTANȚA AUR
3.  Anastase Roberta Alma 31 PRAHOVA PNL
4.  Anisie Monica-Cristina 42 BUCUREȘTI PNL
5.  Antal István-Loránt 21 HARGHITA UDMR
6.  Azamfirei Leonard 28 MUREȘ PSD
7.  Banu Claudia-Mihaela 40 VÂLCEA PNL
8.  Berea Cristinel-Gabriel 24 IAȘI USR
9.  Bica Dănuț 3 ARGEȘ PNL
10.  Bîca Iulian-Mihail 39 VASLUI neafiliat
11.  Boancă Rodica 23 IALOMIȚA neafiliat
12.  Bob Virgil Marius 33 SĂLAJ USR 1 feb. 2022
13.  Bodea Marius 24 IAȘI USR
14.  Bodog Florian-Dorel 5 BIHOR PSD
15.  Bordei Cristian 13 CLUJ USR
16.  Bourceanu Septimiu-Sebastian 14 CONSTANȚA PNL
17.  Brătescu Liviu 24 IAȘI PNL 14 iun. 2022
18.  Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina 4 BACĂU PSD
19.  Bumb Sorin-Ioan 1 ALBA neafiliat
20.  Busuioc Andrei 39 VASLUI AUR
21.  Cadariu Constantin-Daniel 35 SUCEAVA PNL
22.  Cazanciuc Robert-Marius 19 GIURGIU PSD
23.  Cătană Gheorghe-Adrian 34 SIBIU AUR
24.  Cernic Sebastian 4 BACĂU USR
25.  Chirteș Ioan-Cristian 28 MUREȘ PNL
26.  Cionoiu Nicusor 12 CĂLĂRAȘI PSD
27.  Cioromelea Valentin-Rică 38 TULCEA AUR
28.  Ciucă Nicolae-Ionel 17 DOLJ PNL
29.  Cîmpeanu Sorin Mihai 42 BUCUREȘTI PNL
30.  Cîțu Florin-Vasile 42 BUCUREȘTI PNL
31.  Corlățean Titus 16 DÂMBOVIȚA PSD
32.  Cosma Dorinel 7 BOTOȘANI AUR
33.  Costea Adrian 23 IALOMIȚA AUR
34.  Crețu Gabriela 39 VASLUI PSD
35.  Cristescu Ionel-Danut 36 TELEORMAN PSD
36.  Cristina Ioan 2 ARAD PNL
37.  Császár Károly Zsolt 28 MUREȘ UDMR
38.  Cseke Attila-Zoltán 5 BIHOR UDMR
39.  Cuc Alexandru-Răzvan 29 NEAMȚ PSD
40.  Darău Ambrozie-Irineu 8 BRAȘOV USR
41.  Dăneasă Mircea 35 SUCEAVA AUR
42.  Deneș Ioan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
43.  Dinică Silvia-Monica 42 BUCUREȘTI USR
44.  Dîncu Vasile 13 CLUJ PSD
45.  Dogariu Eugen 37 TIMIȘ PSD
46.  Dohotar Mihăiță 43 DIASPORA PNL 13 noi. 2023
47.  Dragu Anca Dana 42 BUCUREȘTI neafiliat
48.  Dunca Marius-Alexandru 8 BRAȘOV PSD
49.  Fejér László-Ődőn 15 COVASNA UDMR
50.  Fenechiu Cătălin-Daniel 4 BACĂU PNL
51.  Firea Gabriela 42 BUCUREȘTI PSD
52.  Firu Stela 27 MEHEDINȚI PNL
53.  Florean Ovidiu-Iosif 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD AUR
54.  Genoiu Mihail 17 DOLJ PSD
55.  Georgescu Laura 18 GALAȚI PSD
56.  Ghica Cristian 42 BUCUREȘTI USR
57.  Gorghiu Alina-Ștefania 37 TIMIȘ PNL
58.  Guran Virgil 16 DÂMBOVIȚA PNL
59.  Hangan Andrei 9 BRĂILA AUR
60.  Hatos Adrian 5 BIHOR PNL
61.  Humelnicu Marius 18 GALAȚI PSD
62.  Ioan Raluca-Gabriela 41 VRANCEA PNL
63.  Iordache Ion 20 GORJ PNL
64.  Iovanovici-Șoșoacă Diana 24 IAȘI Neafiliați
65.  Ivan Dan 26 MARAMUREȘ USR
66.  Kovács Irina Elisabeta 33 SĂLAJ UDMR
67.  László Attila 13 CLUJ UDMR
68.  Lavric Sorin 29 NEAMȚ AUR
69.  Mateescu Sorin-Cristian 14 CONSTANȚA AUR
70.  Matei Constantin-Bogdan 40 VÂLCEA PSD
71.  Matieș Călin-Gheorghe 1 ALBA AUR
72.  Mazilu Liviu-Lucian 27 MEHEDINȚI PSD
73.  Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio 25 ILFOV PSD
74.  Mihail Radu-Mihai 43 DIASPORA USR
75.  Mircescu Ion-Narcis 3 ARGEȘ USR
76.  Mirea Siminica 30 OLT PSD
77.  Mîndruță Gheorghiță 35 SUCEAVA PSD
78.  Moagher Laura-Mihaela 31 PRAHOVA PSD
79.  Moș Patricia Simina Arina 5 BIHOR PNL 3 oct. 2022
80.  Muntean Lucica Dina 22 HUNEDOARA PNL
81.  Mureșan Claudiu-Marinel 34 SIBIU PSD
82.  Mutu Gabriel 42 BUCUREȘTI PSD
83.  Nazare Alexandru 31 PRAHOVA PNL
84.  Neagu Ionuț 15 COVASNA AUR
85.  Neagu Nicolae 34 SIBIU PNL
86.  Negoi Eugen-Remus 14 CONSTANȚA USR
87.  Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin 26 MARAMUREȘ PNL
88.  Novak Levente 28 MUREȘ UDMR 28 noi. 2022
89.  Oprea Stefan-Radu 31 PRAHOVA PSD
90.  Oprinoiu Aurel 31 PRAHOVA USR
91.  Oros Nechita-Adrian 13 CLUJ Neafiliați
92.  Pandea Ciprian 12 CĂLĂRAȘI PNL
93.  Pauliuc Nicoleta 25 ILFOV PNL
94.  Pălărie Ștefan 42 BUCUREȘTI USR
95.  Petcu Toma-Florin 19 GIURGIU PNL
96.  Pistru Eusebiu-Manea 2 ARAD PSD
97.  Pîrvulescu Eugen 36 TELEORMAN PNL
98.  Popa Maricel 24 IAȘI PSD
99.  Popescu Ion-Dragoș 16 DÂMBOVIȚA Neafiliați
100.  Postică Andrei 18 GALAȚI neafiliat
101.  Potecă Vasilica 22 HUNEDOARA AUR
102.  Poteraș Cosmin-Marian 17 DOLJ Neafiliați
103.  Prioteasa Ion 17 DOLJ PSD
104.  Pufu Vlad-Mircea 10 BUZĂU PNL
105.  Puiu Ovidiu 3 ARGEȘ PSD
106.  Purcărin Bianca-Mihaela 4 BACĂU PSD
107.  Răcuci Claudiu-Vasile 1 ALBA PNL 26 iun. 2023
108.  Răducanu Sebastian 37 TIMIȘ PSD
109.  Resmeriță Cornel-Cristian 22 HUNEDOARA PSD
110.  Romașcanu Lucian 10 BUZĂU PSD
111.  Rotaru Ion 9 BRĂILA PSD
112.  Rujan Ion-Cristinel 20 GORJ PSD
113.  Săniuță Adina 42 BUCUREȘTI USR 1 feb. 2024
114.  Sbîrnea Liliana 10 BUZĂU PSD
115.  Scarlat George 18 GALAȚI PNL
116.  Spătaru Elena-Simona 42 BUCUREȘTI USR
117.  Stan Ioan 35 SUCEAVA PSD
118.  Stănescu Paul 30 OLT PSD
119.  Stocheci Cristina-Mariana 3 ARGEȘ PSD
120.  Streinu Cercel Adrian 42 BUCUREȘTI PSD
121.  Stroe Felix 14 CONSTANȚA PSD
122.  Tánczos Barna 21 HARGHITA UDMR
123.  Târziu Claudiu-Richard 42 BUCUREȘTI AUR
124.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA PSD
125.  Toanchină Marius-Gheorghe 8 BRAȘOV PSD
126.  Torma Adrian-Constantin 11 CARAȘ-SEVERIN PSD 23 oct. 2023
127.  Trifan Raoul-Adrian 37 TIMIȘ USR
128.  Trufin Lucian 7 BOTOȘANI PSD
129.  Turos Lóránd 32 SATU-MARE UDMR
130.  Țapu Nazare Eugen 29 NEAMȚ PNL
131.  Vela Ion-Marcel 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
132.  Veștea Mihail 8 BRAȘOV PNL
133.  Vicol Costel 38 TULCEA USR
134.  Vlad Sergiu Cosmin 2 ARAD USR
135.  Vlașin Sorin 26 MARAMUREȘ PSD
136.  Voiculescu Liviu-Dumitru 30 OLT PSD
137.  Zamfir Daniel-Cătălin 42 BUCUREȘTI PSD
138.  Zob Alexandru-Robert 32 SATU-MARE USR

Senatori care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Viașu Cosmin-Cristian 33 SĂLAJ USR 21 ian. 2022
2.  Carp Gheorghe 5 BIHOR neafiliat 1 mai 2022
3.  Scântei Laura-Iuliana 24 IAȘI PNL 10 iun. 2022
4.  Novák Csaba-Zoltán 28 MUREȘ UDMR 14 noi. 2022
5.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PSD 13 oct. 2023
6.  Badea Viorel-Riceard 43 DIASPORA PNL 7 noi. 2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 18:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro