Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Buget Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte George-Gabriel Vișan Vișan George-Gabriel
președinte din 12 oct. 2020
PSD 27.11.2019
2. Vicepreședinți Bogdan-Iulian Huțucă Huțucă Bogdan-Iulian PNL  
3.   Marius-Ionel Iancu Iancu Marius-Ionel
vicepreședinte din 12 mar. 2019
PSD  
4.   Iuliu Nosa Nosa Iuliu PSD  
5. Secretari Marilen - Gabriel Pirtea Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
6.   Andrei Pop Pop Andrei
secretar din 8 mar. 2017
PSD  
7. Membri Andrian Ampleev Ampleev Andrian Minoritati 03.10.2018
8.   Ioana Bran-Voinea Bran-Voinea Ioana PSD  
9.   Vasile Cocoș Cocoș Vasile PSD 07.03.2017
10.   István Erdei Dolóczki Erdei Dolóczki István UDMR  
11.   Iulius Marian Firczak Firczak Iulius Marian Minoritati  
12.   Lucian-Ovidiu Heiuș Heiuș Lucian-Ovidiu PNL  
13.   Călin-Vasile-Andrei Matei Matei Călin-Vasile-Andrei PSD  
14.   Nicolae Neagu Neagu Nicolae PNL  
15.   Romeo Florin Nicoară Nicoară Romeo Florin PNL 19.09.2018
16.   Radu - Adrian Pau Pau Radu - Adrian PRO România 04.09.2019
17.   Pavel Popescu Popescu Pavel PNL 04.04.2018
18.   Karmencita Pricop Pricop Karmencita PSD 03.11.2020
19.   Anișoara Radu Radu Anișoara PSD 04.09.2019
20.   Robert-Ionatan Sighiartău Sighiartău Robert-Ionatan PNL  
21.   Matei Suciu Suciu Matei PSD 13.06.2018
22.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD 08.09.2020
23.   Adrian-Mihăiță Todoran Todoran Adrian-Mihăiță PMP  
24.   Varujan Vosganian Vosganian Varujan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Leonardo Badea Badea Leonardo PSD 10.01.2017 29.06.2017
2.   Marius-Constantin Budăi Budăi Marius-Constantin PSD 13.02.2018 17.12.2018
3.   Sorin Lazăr Lazăr Sorin PSD 05.02.2019 12.10.2020
4.   Viorel Ștefan Ștefan Viorel PSD 29.06.2017 29.01.2018
5. Secretari Dragoș-Petruț Bârlădeanu Bârlădeanu Dragoș-Petruț Neafiliați 10.01.2017 07.03.2017
6.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus PRO România   10.01.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Leonardo Badea Badea Leonardo PSD   04.07.2017
2. Dragoș-Petruț Bârlădeanu Bârlădeanu Dragoș-Petruț Neafiliați   07.03.2017
3. Marius-Constantin Budăi Budăi Marius-Constantin PSD   19.12.2020
4. Cristian Buican Buican Cristian PNL 13.09.2017 11.12.2017
5. Cosette-Paula Chichirău Chichirău Cosette-Paula USR   18.12.2020
6. Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus PRO România   13.06.2018
7. Miron Ignat Ignat Miron Minoritati   14.08.2018
8. Luminița-Maria Jivan Jivan Luminița-Maria Neafiliați 06.02.2019 08.09.2020
9. Sorin Lazăr Lazăr Sorin PSD   14.10.2020
10. Laurențiu-Dan Leoreanu Leoreanu Laurențiu-Dan PNL   13.09.2017
11. Claudiu-Iulius-Gavril Năsui Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR   18.12.2020
12. Radu - Adrian Pau Pau Radu - Adrian PRO România 13.09.2017 13.02.2019
13. Vasile-Daniel Suciu Suciu Vasile-Daniel PSD 24.09.2019 27.11.2019
14. Ion Ștefan Ștefan Ion PNL 11.12.2017 04.04.2018
15. Viorel Ștefan Ștefan Viorel PSD   24.06.2019
16. Dan Vîlceanu Vîlceanu Dan PNL   19.09.2018

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 4 decembrie 2022, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro