Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Sport Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Pop Rareș Tudor
președinte din 6 feb. 2024
USR  
2. Vicepreședinți Cîtea Vasile PSD  
3.   Cristian Brian
vicepreședinte din 6 feb. 2024
USR  
4.   Ghera Giureci-Slobodan
vicepreședinte din 11 oct. 2023
Minoritati 26.09.2023
5.   Munteanu Remus
vicepreședinte din 11 oct. 2023
PSD  
6. Secretari Badea Iulian-Alexandru
secretar din 11 oct. 2023
PSD  
7.   Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL  
8. Membri Balabașciuc Călin-Constantin AUR 01.02.2021
9.   Bulai Oana-Gianina PSD 13.09.2022
10.   Chira Claudiu-Martin Neafiliați  
11.   Havârneanu Filip USR  
12.   Kolcsár Anquetil-Károly UDMR  
13.   Merka Adrian-Miroslav Minoritati  
14.   Pecingină Gheorghe Neafiliați 09.10.2023
15.   Țoiu Oana-Silvia USR 02.03.2022

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Pop Rareș Tudor USR   09.03.2022
2.   Țoiu Oana-Silvia USR 09.03.2022 06.02.2024

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Alda Adrian PSD 10.05.2022 13.09.2022
2. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL 21.04.2021 22.12.2023
3. Cristea Andi-Lucian PSD   01.02.2021
4. Lungu Romeo-Daniel PSD 01.02.2021 10.05.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 4 martie 2024, 20:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro