Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Constitutionalitate Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Chelaru Mircia
președinte din 7 feb. 2024
AUR 07.02.2024
2. Vicepreședinți Cazan Laurențiu-Nicolae
vicepreședinte din 2 noi. 2022
PNL  
3.   Cozma Adrian-Felician PNL  
4.   Ghera Giureci-Slobodan
vicepreședinte din 29 iun. 2022
Minoritati 21.06.2022
5. Secretari Gîdei Laurențiu-Viorel
secretar din 29 mar. 2022
PSD  
6.   Gudu Michael
secretar din 23 noi. 2022
PNL 14.11.2022
7. Membri Badea Mihai-Alexandru USR  
8.   Cupșa Ioan PNL 01.02.2021
9.   Floroiu Ionel PSD  
10.   Hajdu Gábor UDMR  
11.   Lupu Andrei-Răzvan Neafiliați  
12.   Özmen Oana-Marciana PNL  
13.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Andrușceac Antonio AUR 13.09.2023 07.02.2024
2.   Dămureanu Ringo AUR 16.02.2021 04.09.2023
3. Vicepreședinți Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați   21.06.2022
4. Secretari Cazan Laurențiu-Nicolae PNL   02.11.2022
5.   Floroiu Ionel PSD   20.04.2021
6.   Halici Nicușor PSD 20.04.2021  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Andrușceac Antonio AUR 04.09.2023 07.02.2024
2. Dămureanu Ringo AUR 01.02.2021 04.09.2023
3. Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați   21.06.2022
4. Halici Nicușor PSD   01.03.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 aprilie 2024, 21:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro