Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Alexandru Stănescu Stănescu Alexandru
președinte din 5 sep. 2017
PSD  
2. Vicepreședinți Ioan Dîrzu Dîrzu Ioan PSD  
3.   Nicolae Giugea Giugea Nicolae
vicepreședinte din 27 noi. 2019
PNL  
4.   Dănuț Păle Păle Dănuț
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Dan Ciocan Ciocan Dan PSD  
6.   Vasile Gudu Gudu Vasile
secretar din 27 noi. 2019
PNL  
7. Membri Aurel-Robert Boroianu Boroianu Aurel-Robert PNL  
8.   Florică Ică Calotă Calotă Florică Ică PNL  
9.   Daniel Constantin Constantin Daniel PNL 04.09.2019
10.   Iarco Furic Furic Iarco Minoritati  
11.   Tinel Gheorghe Gheorghe Tinel PNL  
12.   Emanuel-Iuliu Havrici Havrici Emanuel-Iuliu PRO România  
13.   Loránd-Bálint Magyar Magyar Loránd-Bálint UDMR  
14.   Nicu Niță Niță Nicu PSD  
15.   Corneliu Olar Olar Corneliu PNL 13.06.2017
16.   Nechita-Adrian Oros Oros Nechita-Adrian PNL  
17.   Nicolae-Daniel Popescu Popescu Nicolae-Daniel USR 24.09.2019
18.   Ioan Sorin Roman Roman Ioan Sorin PSD 28.02.2018
19.   Csaba-István Sebestyén Sebestyén Csaba-István UDMR  
20.   Ionuț Simionca Simionca Ionuț PMP  
21.   Ion Tabugan Tabugan Ion PNL  
22.   Ioan Terea Terea Ioan PSD  
23.   Sorinel-Marian Vrăjitoru Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 13.09.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Ioan Munteanu Munteanu Ioan PSD 05.09.2017
2. Vicepreședinți Nechita-Adrian Oros Oros Nechita-Adrian PNL 27.11.2019
3.   Alexandru Stănescu Stănescu Alexandru PSD 05.09.2017
4. Secretari Nicolae Giugea Giugea Nicolae PNL 27.11.2019

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Tudorița-Rodica Boboc Boboc Tudorița-Rodica PSD   13.06.2018
2. Cristian Ghinea Ghinea Cristian USR   26.09.2017
3. Ioan Munteanu Munteanu Ioan PSD   01.02.2018
4. Corneliu Olar Olar Corneliu PNL   16.05.2017
5. Georgian Pop Pop Georgian PSD 13.02.2019 04.09.2019
6. Adrian-Claudiu Prisnel Prisnel Adrian-Claudiu USR   12.09.2018
7. Gabriel Rădulescu Rădulescu Gabriel PMP 14.09.2020 23.11.2020
8. Valeriu-Andrei Steriu Steriu Valeriu-Andrei PSD 26.09.2017 30.08.2020
9. Ciprian-Constantin Șerban Șerban Ciprian-Constantin PSD   11.09.2019

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 13:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro