Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Industrii Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bende Sándor UDMR  
2. Vicepreședinți Mang Ioan PSD  
3.   Prună Cristina-Mădălina USR  
4.   Roșca Mircea PNL  
5.   Toma Ilie PSD  
6. Secretari Neagu Denisa-Elena
secretar din 27 iun. 2022
USR  
7.   Özmen Oana-Marciana
secretar din 18 oct. 2022
PNL  
8.   Trif Bogdan Gheorghe PSD  
9. Membri Aelenei Dănuț AUR 09.10.2023
10.   Alexe Florin-Alexandru PNL  
11.   Băltărețu Viorel USR  
12.   Cătăuță Ana-Maria PSD  
13.   Manta Claudiu PSD  
14.   Mărculescu Dumitru PNL  
15.   Miruță Radu-Dinel USR 24.02.2021
16.   Mitrea Dumitrina AUR 13.04.2022
17.   Miuțescu Gheorghe Adrian Neafiliați  
18.   Popa Radu Mihai PSD  
19.   Popescu Virgil-Daniel PNL  
20.   Popescu Vlad-Piedone PSD  
21.   Predescu Ana-Loredana AUR 12.12.2023
22.   Sas Lóránt-Zoltan Neafiliați  
23.   Stoica Elena PSD  
24.   Tuhuț Radu-Marcel PSD 29.11.2023
25.   Tuță George-Cristian PNL 15.12.2021

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Özmen Oana-Marciana PNL 27.06.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Aelenei Dănuț AUR 01.02.2021 05.04.2022
2. Plăiașu Gabriel Neafiliați   07.12.2021
3. Predescu Ana-Loredana AUR   29.11.2023
4. Pușcașu Lucian-Florin AUR 01.02.2021 12.12.2023
5. Ștefan Ion Neafiliați   07.12.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 26 februarie 2024, 8:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro