Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Parlamentul României > Comisii > OCDE Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL  
2. Vicepreședinți Cristea Andi-Lucian deputat PSD  
3.   Prună Cristina-Mădălina deputat USR  
4. Secretari Miklós Zoltán deputat UDMR  
5.   Vlașin Sorin senator PSD  
6. Membri Anastase Roberta Alma senator PNL 19.04.2023
7.   Andrușceac Antonio deputat AUR 26.06.2023
8.   Antal István-Loránt senator UDMR 19.04.2023
9.   Coleșa Ilie-Alin deputat AUR  
10.   Corlățean Titus senator PSD  
11.   Cupșa Ioan deputat PNL  
12.   Dinică Silvia-Monica senator USR  
13.   Dinu Cristina-Elena deputat PSD  
14.   Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD  
15.   Firczak Iulius Marian deputat Minoritati  
16.   Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati 19.04.2023
17.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL  
18.   Ilie Victor deputat USR  
19.   Mateescu Sorin-Cristian senator AUR 19.04.2023
20.   Mircescu Ion-Narcis senator USR 19.04.2023
21.   Oprea Stefan-Radu senator PSD  
22.   Simonis Alfred - Robert deputat PSD  
23.   Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL  
24.   Toader Bogdan-Andrei deputat PSD 19.04.2023
25.   Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat Neafiliați 19.04.2023
26.   Turcan Raluca deputat PNL  
27.   Tuță George-Cristian deputat PNL  
28.   Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD  

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Horga Maria-Gabriela deputat PNL 19.04.2023 20.12.2023
2. Simion George-Nicolae deputat AUR   26.06.2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 24 februarie 2024, 2:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro