Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > ACH_SANITAR Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Rodica Paraschiv Paraschiv Rodica
președinte din 22 noi. 2022
PSD  
2. Vicepreședinți Florin-Claudiu Roman Roman Florin-Claudiu
vicepreședinte din 20 dec. 2022
PNL 08.11.2022
3.   George-Nicolae Simion Simion George-Nicolae
vicepreședinte din 20 dec. 2022
AUR  
4.   Diana Stoica Stoica Diana
vicepreședinte din 20 dec. 2022
USR  
5. Secretari Elena Stoica Stoica Elena
secretar din 20 dec. 2022
PSD  
6. Membri Ana-Maria Cătăuță Cătăuță Ana-Maria PSD  
7.   Marius-Ionel Iancu Iancu Marius-Ionel PSD  
8.   Anquetil-Károly Kolcsár Kolcsár Anquetil-Károly UDMR 13.04.2022
9.   Sorin-Titus Muncaciu Muncaciu Sorin-Titus AUR  
10.   Tudor Polak Polak Tudor PNL 08.11.2022
11.   Viorica Sandu Sandu Viorica PSD  
12.   Beniamin Todosiu Todosiu Beniamin USR 21.03.2023
13.   Emanuel-Dumitru Ungureanu Ungureanu Emanuel-Dumitru USR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Gabriel-Ioan Avrămescu Avrămescu Gabriel-Ioan PNL 07.12.2022 22.12.2023
2. Rareș Tudor Pop Pop Rareș Tudor USR   21.03.2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 februarie 2024, 10:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro