Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Abuzuri Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cătăniciu Steluța-Gustica PSD  
2. Vicepreședinți Goleac Nicoleta-Matilda
vicepreședinte din 23 feb. 2022
PSD 24.03.2021
3.   Stoica Ciprian-Titi
vicepreședinte din 31 mai 2023
AUR 25.04.2023
4.   Tănăsescu Alina-Elena PSD  
5. Secretari Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD  
6.   Roman Nicolae
secretar din 3 feb. 2021
Neafiliați 01.02.2021
7. Membri Aelenei Dănuț AUR 05.04.2022
8.   Apjok Norbert Neafiliați 10.02.2021
9.   Balan Ioan PNL  
10.   Barbu Costel PNL  
11.   Bola Bogdan-Alexandru Neafiliați 27.06.2023
12.   Könczei Csaba UDMR  
13.   Lasca Mihai Ioan Neafiliați 17.03.2021
14.   Longher Ghervazen Minoritati  
15.   Prunean Alin-Costel Neafiliați  
16.   Todosiu Beniamin USR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Badiu Georgel AUR 03.02.2021 13.04.2022
2.   Focșa Dumitru-Viorel AUR 27.04.2022 25.04.2023

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Badiu Georgel AUR 01.02.2021 13.04.2022
2. Focșa Dumitru-Viorel AUR 13.04.2022 25.04.2023
3. Ionescu George Neafiliați   27.06.2023
4. Rasaliu Marian-Iulian PSD   24.03.2021
5. Tobă Francisc Neafiliați 05.04.2022 15.08.2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 21 februarie 2024, 19:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro