Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Politică externă Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Biró Rozália-Ibolya UDMR  
2. Vicepreședinți Balan Ioan
vicepreședinte din 4 oct. 2023
PNL  
3.   Barna Ilie Dan
vicepreședinte din 20 feb. 2024
USR  
4.   Cristea Andi-Lucian PSD  
5.   Șoldan Gheorghe
vicepreședinte din 26 oct. 2022
PSD 11.10.2022
6. Secretari Albișteanu Mihail
secretar din 9 feb. 2021
AUR 01.02.2021
7.   Stroe Ionuț-Marian PNL  
8. Membri Ardelean Ben-Oni Neafiliați  
9.   Furtună Mirela PSD  
10.   Ganț Ovidiu Victor Minoritati  
11.   Manole Petre-Florin PSD 12.12.2023
12.   Predoiu Marian-Cătălin PNL  
13.   Rasaliu Marian-Iulian PSD 11.10.2022
14.   Toda Daniel-Liviu Neafiliați 02.03.2022
15.   Tudorache Daniel PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Ardelean Ben-Oni Neafiliați 04.10.2023
2.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Badea Iulian-Alexandru PSD 29.03.2022 11.10.2022
2. Gál Károly UDMR   10.02.2021
3. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD   01.12.2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 29 februarie 2024, 3:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro