Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Politică externă Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ivanciu Nicolae-Văleanu Nicolae-Văleanu Ivanciu PDSR  
2. Vicepreședinți Miron Mănescu Mănescu Miron PDSR  
3.   Vasile Popovici Popovici Vasile
vicepreședinte din 11 apr. 1995
PL'93/PAC  
4. Secretari Victor Boștinaru Boștinaru Victor
secretar din 12 mar. 1996
PD  
5.   Iuliu Ioan Furo Furo Iuliu Ioan PRM  
6. Membri Ion-Florian Angelo Angelo Ion-Florian neafiliat  
7.   Emeric Dumitru Borbély Borbély Emeric Dumitru UDMR 28.10.1992
8.   Octavian Bot Bot Octavian neafiliat  
9.   Petru Burcă Burcă Petru neafiliat  
10.   Niculae Cerveni Cerveni Niculae neafiliat  
11.   Costică Ciurtin Ciurtin Costică PUNR  
12.   Sergiu Cunescu Cunescu Sergiu PSDR  
13.   Nicolae Drăghiea Drăghiea Nicolae neafiliat  
14.   Tudor Gavril Dunca Dunca Tudor Gavril PNȚCD/PER  
15.   Gheorghe Fițion Fițion Gheorghe Socialist 20.02.2005
16.   Constantin Ghiță Ghiță Constantin PDSR  
17.   Ștefan Ilie Ilie Ștefan PD 15.02.1993
18.   Valentin Iuliano Iuliano Valentin Minoritati  
19.   Leonida Lari-Iorga Lari-Iorga Leonida neafiliat  
20.   Mircea Leonte Leonte Mircea PDSR  
21.   Tiberiu-Ovidiu Mușetescu Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PDSR 02.11.1995
22.   Francisc Pécsi Pécsi Francisc UDMR 01.03.1993
23.   Dumitru Pîslaru Pîslaru Dumitru PDSR  
24.   Horia Pop Pop Horia PUNR  
25.   Daniela Popa Popa Daniela PDSR  
26.   Mihăiță Postolache Postolache Mihăiță PD 09.11.1992
27.   Ion Rațiu Rațiu Ion PNȚCD/PER 13.02.1995
28.   Ioan Sonea Sonea Ioan PUNR 06.06.1995
29.   Zsolt Szilágyi Szilágyi Zsolt UDMR  
30.   Stelian Tănase Tănase Stelian PAC  
31.   Ioan Timiș Timiș Ioan neafiliat  
32.   Dan Florin Trepcea Trepcea Dan Florin PL'93/PAC  
33.   Dan Verbina Verbina Dan PDSR 25.05.1993

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Stelian Tănase Tănase Stelian PAC 11.04.1995
2. Secretari Ioan Timiș Timiș Ioan neafiliat 12.03.1996

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ionea Florica PDSR   12.06.1995
2. Cristian-Traian Ionescu Ionescu Cristian-Traian PDSR   11.05.1993
3. Petre Roman Roman Petre PD   09.11.1992
4. Valeriu Tabără Tabără Valeriu PUNR 29.04.1993 06.06.1995

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 21 februarie 2024, 12:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro