Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina
președinte din 25 noi. 2021
PSD  
2. Vicepreședinți Cupșa Ioan PNL  
3.   Ion Stelian-Cristian
vicepreședinte din 7 feb. 2023
USR  
4.   Popica Eduard-Andrei
vicepreședinte din 29 mar. 2022
PSD  
5.   Tănăsescu Alina-Elena
vicepreședinte din 4 oct. 2022
PSD  
6. Secretari Gliga Dumitrița
secretar din 28 ian. 2021
PSD  
7.   Ladányi László-Zsolt UDMR  
8.   Morar Olivia-Diana
secretar din 17 feb. 2022
PNL  
9. Membri Andronache Gabriel PNL  
10.   Badea Mihai-Alexandru USR  
11.   Badiu Georgel AUR 01.02.2021
12.   Băcanu Cristian-Tudor PNL  
13.   Cazan Laurențiu-Nicolae PNL  
14.   Cătăniciu Steluța-Gustica PSD  
15.   Dehelean Silviu USR  
16.   Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD 11.10.2022
17.   Enachi Raisa AUR 01.02.2021
18.   Gudu Michael PNL  
19.   Hajdu Gábor UDMR  
20.   Ilie Victor USR 29.06.2022
21.   Kiss János PNL 14.11.2022
22.   Lungoci Dumitru-Lucian PSD 27.09.2022
23.   Moisin Radu-Marin PNL  
24.   Murariu Oana USR  
25.   Oteșanu Daniela PSD 29.03.2022
26.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD 13.09.2022
27.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD  
28.   Stancu Ionel Minoritati  
29.   Teodoroiu Simona-Maya PSD  
30.   Trăilă Cristina PNL  
31.   Țuțuianu Marius-Horia PSD 21.12.2021

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Badea Mihai-Alexandru USR   25.11.2021
2. Vicepreședinți Dehelean Silviu USR   07.02.2023
3.   Florea Daniel Neafiliați 29.03.2022 13.09.2022
4.   Halici Nicușor PSD    
5. Secretari Băcanu Cristian-Tudor PNL   17.02.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Florea Daniel Neafiliați   13.09.2022
2. Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați   03.11.2021
3. Halici Nicușor PSD   01.03.2022
4. Lupu Andrei-Răzvan Neafiliați   29.06.2022
5. Manta Claudiu PSD 22.02.2022 29.03.2022
6. Marin Laurențiu-Daniel PSD 23.03.2022 29.03.2022
7. Trif Bogdan Gheorghe PSD 29.03.2022 11.10.2022
8. Zetea Gabriel-Valer PSD 02.02.2022 27.09.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 5 iunie 2023, 15:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro