Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gigel-Sorinel Știrbu Știrbu Gigel-Sorinel
președinte din 4 mar. 2014
PNL  
2. Vicepreședinți Slavomir Gvozdenovici Gvozdenovici Slavomir Minoritati  
3.   Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc
vicepreședinte din 3 iun. 2014
UDMR  
4.   Mădălin-Ștefan Voicu Voicu Mădălin-Ștefan PSD  
5. Secretari Florin-Alexandru Alexe Alexe Florin-Alexandru
secretar din 4 mar. 2014
PNL  
6.   Florin-Costin Pâslaru Pâslaru Florin-Costin PSD  
7. Membri Lucian-Manuel Ciubotaru Ciubotaru Lucian-Manuel PNL 12.02.2013
8.   Traian Dobrinescu Dobrinescu Traian PNL 08.04.2014
9.   Damian Florea Florea Damian ALDE  
10.   Vasile Ghiorghe Gliga Gliga Vasile Ghiorghe PSD 03.06.2015
11.   Dragoș-Ionel Gunia Gunia Dragoș-Ionel PNL  
12.   Hunor Kelemen Kelemen Hunor UDMR  
13.   Călin-Vasile-Andrei Matei Matei Călin-Vasile-Andrei PSD 14.03.2016
14.   Liliana Mincă Mincă Liliana ALDE  
15.   Marioara Nistor Nistor Marioara UNPR 26.06.2013
16.   Theodor Paleologu Paleologu Theodor PNL  
17.   Gabriela-Maria Podașcă Podașcă Gabriela-Maria PSD 14.03.2016
18.   Radu Mihai Popa Popa Radu Mihai UNPR 30.09.2014
19.   Iacob Pușcaș Pușcaș Iacob neafiliat  
20.   Mihai-Răzvan Sturzu Sturzu Mihai-Răzvan neafiliat  
21.   Mirel Taloș Taloș Mirel ALDE  
22.   Ioan Tămâian Tămâian Ioan PNL  
23.   Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD 03.06.2015
24.   Adriana Diana Tușa Tușa Adriana Diana neafiliat 26.06.2013
25.   Eugen Constantin Uricec Uricec Eugen Constantin PSD 14.03.2016
26.   Ioan Vulpescu Vulpescu Ioan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Florin-Alexandru Alexe Alexe Florin-Alexandru PNL 20.12.2013 04.03.2014
2.   Gigel-Sorinel Știrbu Știrbu Gigel-Sorinel PNL   20.12.2013
3. Secretari Costel Alexe Alexe Costel PNL 20.12.2013 04.03.2014

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Costel Alexe Alexe Costel PNL   08.04.2014
2. Virgil Delureanu Delureanu Virgil PSD   14.05.2013
3. Toader Dima Dima Toader PSD   09.04.2013
4. Sorin Mihai Grindeanu Grindeanu Sorin Mihai PSD 14.03.2016 29.06.2016
5. Oana Niculescu-Mizil Ștefănescu Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD   12.02.2013
6. Ion Ochi Ochi Ion PSD   01.09.2015
7. Octavian-Marius Popa Popa Octavian-Marius ALDE   12.02.2013
8. Dan-Cristian Popescu Popescu Dan-Cristian PNL   04.08.2016
9. Zisu Stanciu Stanciu Zisu PSD 11.03.2014 08.04.2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 11:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro