BACĂU
You are here: Home page > Parliamentary bodies 2016-2020 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > BACĂU Printable version
Legislature 2016-2020
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Dunava Costel Neculai Dunava Costel Neculai PSD
2. Floroiu Ionel Floroiu Ionel PSD
3. Ilișanu Claudiu-Augustin Ilișanu Claudiu-Augustin PSD
4. Lungu Tudorița Lungu Tudorița PNL
5. Palăr Ionel Palăr Ionel PNL
6. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel
until 20.10.2020
Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR
substitute by
Cernat Silviu-Nicolaie
since 27.10.2020 - until dec. 2020
Cernat Silviu-Nicolaie  USR  
7. Șotcan Theodora Șotcan Theodora PSD
8. Șova Lucian Șova Lucian PSD
9. Vlase Petru Gabriel
until 5.07.2018
Vlase Petru Gabriel PSD
substitute by
Hărătău Elena
since 9.07.2018
Hărătău Elena  PSD    Fără adez.
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 18 april 2024, 3:20
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro