Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 52/2008 privind înființarea satului Păcălești, prin reorganizarea comunei Drăgănești, județul Bihor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 76 34 17 45 18 3 13 12
- voturi pentru (DA):213 73 34 16 45 18 3 12 12
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Dumitriu Mihai PSD Abținere
2. Ignat Miron Minoritati Abținere
3. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
4. Albu Gheorghe PD-L DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Almășan Liviu PD-L DA
7. Amarie Constantin PD-L DA
8. Amet Aledin Minoritati DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andon Sergiu PC DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antal Árpád-András UDMR DA
13. Antal István UDMR DA
14. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
15. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
16. Ardelean Lia PC DA
17. Asztalos Ferenc UDMR DA
18. Avram Dumitru PRM DA
19. Baban Ștefan PRM DA
20. Barbu Gheorghe PD-L DA
21. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
22. Bădălău Niculae PSD DA
23. Băeșu George PSD DA
24. Băluț Lucian PSD DA
25. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
26. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
27. Becșenescu Dumitru - DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bentu Dumitru PSD DA
30. Bivolaru Ioan PSD DA
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
35. Brînzan Ovidiu PSD DA
36. Buciu Angela PRM DA
37. Buciuta Ștefan Minoritati DA
38. Buda Daniel PD-L DA
39. Buda Ioan PSD DA
40. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
41. Bușoi Diana Maria PD-L DA
42. Butnaru Vasile PSD DA
43. Buzatu Dan Horațiu - DA
44. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Canacheu Costică PD-L DA
47. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
48. Călian Petru PD-L DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Câmpanu Liviu PNL DA
51. Chiper Gheorghe PSD DA
52. Chiș Filonaș PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciopraga Mircea PNL DA
55. Cocrea Olguța - DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Ioan PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD DA
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gușă Cozmin Horea - DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Hoinaru Marian PD-L DA
87. Hrebenciuc Viorel PSD DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ilie Cristian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PD-L DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
95. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lambrino Radu PD-L DA
102. Lificiu Petru PD-L DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM DA
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mitrea Manuela PSD DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PD-L DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
141. Nistoran Dorin-Liviu - DA
142. Niță Constantin PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oancea Viorel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati DA
149. Pavelescu Aurelian - DA
150. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
151. Păun Nicolae Minoritati DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
154. Plăiașu Gabriel PNL DA
155. Podgorean Radu PSD DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Nicolae PNL DA
159. Popeangă Petre PRM DA
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
161. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
162. Pușcaș Vasile PSD DA
163. Pușcă Mircea Valer PNL DA
164. Radan Mihai Minoritati DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rogin Marius PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rusu Liviu Alin PSD DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Sanda Victor PSD DA
171. Sandu Gabriel PD-L DA
172. Sandu-Capră Mihai PNL DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Sârbu Marian PSD DA
177. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
178. Scutaru Adrian George PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Soporan Vasile Filip PSD DA
182. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
183. Stănescu Cristian PRM DA
184. Stănescu Mircea PSD DA
185. Stoica Ion PD-L DA
186. Strungă Emil PNL DA
187. Szekely Levente Csaba UDMR DA
188. Șandru Marcela Lavinia - DA
189. Știucă Alecsandru PSD DA
190. Tabără Valeriu PD-L DA
191. Tănăsescu Tudor PSD DA
192. Tărniceru Petru PSD DA
193. Timar Liviu PSD DA
194. Timiș Ioan PNL DA
195. Todoran Pavel PSD DA
196. Toma Florentina Marilena PSD DA
197. Toma Horia-Victor PNL DA
198. Toró Tiberiu UDMR DA
199. Tudor Constantin PD-L DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ujeniuc Dragoș PNL DA
202. Ungureanu Petre PD-L DA
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Ursărescu Dorinel PNL DA
205. Vainer Aurel Minoritati DA
206. Varga Attila UDMR DA
207. Vasile Aurelia PSD DA
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Vlădoiu Aurel PSD DA
210. Voicu Cătălin PSD DA
211. Voinea Florea PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
1. Marin Constantin PSD NU
2. Sirețeanu Mihail PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 martie 2020, 14:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro