Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.04.2008 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 15 aprilie 2008, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 52/2008 privind înființarea satului Păcălești, prin reorganizarea comunei Drăgănești, județul Bihor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:218 76 34 17 45 18 3 13 12
- voturi pentru (DA):213 73 34 16 45 18 3 12 12
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
2. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
3. Voinea Florea PSD DA
4. Voicu Cătălin PSD DA
5. Vlădoiu Aurel PSD DA
6. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
7. Vasile Aurelia PSD DA
8. Varga Attila UDMR DA
9. Vainer Aurel Minoritati DA
10. Ursărescu Dorinel PNL DA
11. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
12. Ungureanu Petre PD-L DA
13. Ujeniuc Dragoș PNL DA
14. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
15. Tudor Constantin PD-L DA
16. Toró Tiberiu UDMR DA
17. Toma Horia-Victor PNL DA
18. Toma Florentina Marilena PSD DA
19. Todoran Pavel PSD DA
20. Timiș Ioan PNL DA
21. Timar Liviu PSD DA
22. Tărniceru Petru PSD DA
23. Tănăsescu Tudor PSD DA
24. Tabără Valeriu PD-L DA
25. Știucă Alecsandru PSD DA
26. Șandru Marcela Lavinia - DA
27. Szekely Levente Csaba UDMR DA
28. Strungă Emil PNL DA
29. Stoica Ion PD-L DA
30. Stănescu Mircea PSD DA
31. Stănescu Cristian PRM DA
32. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
33. Soporan Vasile Filip PSD DA
34. Sóki Béla UDMR DA
35. Sirețeanu Mihail PSD NU
36. Seres Dénes UDMR DA
37. Scutaru Adrian George PNL DA
38. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
39. Sârbu Marian PSD DA
40. Sârb Gheorghe PD-L DA
41. Săniuță Marian-Florian PSD DA
42. Sasu Ion PSD DA
43. Sandu-Capră Mihai PNL DA
44. Sandu Gabriel PD-L DA
45. Sanda Victor PSD DA
46. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
47. Rusu Liviu Alin PSD DA
48. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
49. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
50. Rogin Marius PD-L DA
51. Rădulescu Cristian PD-L DA
52. Radan Mihai Minoritati DA
53. Pușcă Mircea Valer PNL DA
54. Pușcaș Vasile PSD DA
55. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
56. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
57. Popeangă Petre PRM DA
58. Popa Nicolae PNL DA
59. Pop Claudiu Adrian PSD DA
60. Ponta Victor-Viorel PSD DA
61. Podgorean Radu PSD DA
62. Plăiașu Gabriel PNL DA
63. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
64. Petrea Constantin PD-L DA
65. Păun Nicolae Minoritati DA
66. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
67. Pavelescu Aurelian - DA
68. Pambuccian Varujan Minoritati DA
69. Ovidenie Costel - DA
70. Olteanu Bogdan PNL DA
71. Oltean Ioan PD-L DA
72. Oancea Viorel PD-L DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Niță Constantin PSD DA
75. Nistoran Dorin-Liviu - DA
76. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
77. Nica Dan PSD DA
78. Nedelcu Gabriela PSD DA
79. Nechita Aurel PSD DA
80. Năstase Adrian PSD DA
81. Nassar Rodica PSD DA
82. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Movilă Petru PD-L DA
85. Momanu Corneliu PD-L DA
86. Moldovan Emil Radu PSD DA
87. Moisoiu Adrian PRM DA
88. Mohora Tudor PSD DA
89. Mocioalcă Ion PSD DA
90. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
91. Mocanu Vasile PSD DA
92. Mocanu Alexandru PD-L DA
93. Mînzînă Ion PRM DA
94. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
95. Mitrea Manuela PSD DA
96. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
97. Mihalache Sorin Dan PSD DA
98. Merce Ilie PRM DA
99. Meir Nati - DA
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Magheru Paul PRM DA
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Luchian Ion PNL DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Liga Dănuț PD-L DA
115. Lificiu Petru PD-L DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lakatos Petru UDMR DA
118. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
119. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
120. Kerekes Károly UDMR DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
123. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Ionescu Daniel PD-L DA
126. Ilie Cristian PD-L DA
127. Ignat Miron Minoritati Abținere
128. Igaș Traian Constantin PD-L DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hoinaru Marian PD-L DA
133. Hoban Ioan PNL DA
134. Gușă Cozmin Horea - DA
135. Gubandru Aurel PSD DA
136. Grigore Dan PD-L DA
137. Giurgiu Mircia - DA
138. Ghișe Ioan PNL DA
139. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
140. Gerea Andrei Dominic PNL DA
141. Georgescu Filip PSD DA
142. Găleteanu Monalisa PSD DA
143. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
144. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
145. Gabor Gheorghe PNL DA
146. Furo Iuliu Ioan PRM DA
147. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
148. Firczak Gheorghe Minoritati DA
149. Erdei Dolóczki István UDMR DA
150. Dușa Mircea PSD DA
151. Dumitru Ion PSD DA
152. Dumitriu Mihai PSD Abținere
153. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
154. Dumitrescu Zamfir - DA
155. Dumitrescu Liana Minoritati DA
156. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
157. Dragomir Gheorghe PNL DA
158. Dragomir Dumitru PRM DA
159. Dorneanu Valer PSD DA
160. Cutean Vasile Emilian PSD DA
161. Cristea Ioan PNL DA
162. Crăciunescu Grigore PNL DA
163. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
164. Cocrea Olguța - DA
165. Ciopraga Mircea PNL DA
166. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
167. Chiș Filonaș PSD DA
168. Chiper Gheorghe PSD DA
169. Câmpanu Liviu PNL DA
170. Călin Ion PSD DA
171. Călian Petru PD-L DA
172. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
173. Canacheu Costică PD-L DA
174. Calimente Mihăiță PNL DA
175. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
176. Buzatu Dan Horațiu - DA
177. Butnaru Vasile PSD DA
178. Bușoi Diana Maria PD-L DA
179. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
180. Buda Ioan PSD DA
181. Buda Daniel PD-L DA
182. Buciuta Ștefan Minoritati DA
183. Buciu Angela PRM DA
184. Brînzan Ovidiu PSD DA
185. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
186. Bónis István UDMR DA
187. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
188. Bleotu Vasile PSD DA
189. Bivolaru Ioan PSD DA
190. Bentu Dumitru PSD DA
191. Bejinariu Eugen PSD DA
192. Becșenescu Dumitru - DA
193. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
194. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
195. Băluț Lucian PSD DA
196. Băeșu George PSD DA
197. Bădălău Niculae PSD DA
198. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
199. Barbu Gheorghe PD-L DA
200. Baban Ștefan PRM DA
201. Avram Dumitru PRM DA
202. Asztalos Ferenc UDMR DA
203. Ardelean Lia PC DA
204. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
205. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
206. Antal István UDMR DA
207. Antal Árpád-András UDMR DA
208. Andronescu Ecaterina PSD DA
209. Andon Sergiu PC DA
210. Andea Petru PSD DA
211. Amet Aledin Minoritati DA
212. Amarie Constantin PD-L DA
213. Almășan Liviu PD-L DA
214. Almăjanu Marin PNL DA
215. Albu Gheorghe PD-L DA
216. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
217. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
218. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 6 aprilie 2020, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro