Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2020 > 15:06 Versiunea pentru printare
Joi, 12 martie 2020, ora 15:06

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
Adoptare PL 337/2019 privind acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:266 116 59 23 20 9 12 19 8
- voturi pentru (DA):244 113 59 23 2 8 12 19 8
- voturi împotrivă (NU):12 3 - - 9 - - - -
- abțineri:10 - - - 9 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Apjok Norbert UDMR Abținere
3. Benedek Zacharie UDMR Abținere
4. Cupă Ion PMP Abținere
5. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
6. Farago Petru UDMR Abținere
7. Korodi Attila UDMR Abținere
8. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
9. Seres Dénes UDMR Abținere
10. Vass Levente UDMR Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton - DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin - DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana - DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Borza Remus-Adrian PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran-Voinea Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Durbacă Eugen PRO România DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PNL DA
90. Georgescu Laura PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PRO România DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Lovin Dumitru - DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marica Petru-Sorin PRO România DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Mocioalcă Ion PRO România DA
135. Mohaci Mihai PRO România DA
136. Moise Costin-Sebastian PMP DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neagu Nicolae PNL DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Niță Mihai PRO România DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olteanu Daniel - DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru - DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pau Radu - Adrian PRO România DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin PNL DA
160. Petrea Gabriel PRO România DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PRO România DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
166. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Georgian PSD DA
169. Pop Rareș Tudor USR DA
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Mihai Valentin PRO România DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
181. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
182. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Sefer Cristian-George PSD DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simion Lucian-Eduard PSD DA
198. Simionca Ionuț PMP DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
202. Spânu Ion PRO România DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
204. Stan Viorel PSD DA
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
206. Stancu Florinel PRO România DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șarapatin Elvira PSD DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șovăială Constantin PNL DA
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teacă Alexandru PMP DA
222. Teiș Alina PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
231. Varga Glad-Aurel PNL DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
234. Velcea Nicolae PSD DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Zainea Cornel USR DA
244. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Antal István-János UDMR NU
2. Bende Sándor UDMR NU
3. Benkő Erika UDMR NU
4. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
5. Csép Éva-Andrea UDMR NU
6. Csoma Botond UDMR NU
7. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
8. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
9. Radu Anișoara PSD NU
10. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
11. Solomon Adrian PSD NU
12. Stativă Irinel Ioan PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 3:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro