Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2020 > 15:06 Versiunea pentru printare
Joi, 12 martie 2020, ora 15:06

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
Adoptare PL 337/2019 privind acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:266 116 59 23 20 9 12 19 8
- voturi pentru (DA):244 113 59 23 2 8 12 19 8
- voturi împotrivă (NU):12 3 - - 9 - - - -
- abțineri:10 - - - 9 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
4. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
7. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
8. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
9. Bontea Vlad PSD DA
10. Bran-Voinea Ioana PSD DA
11. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
12. Budăi Marius-Constantin PSD DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Călin Ion PSD DA
15. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
16. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
17. Chiriac Viorel PSD DA
18. Cioabă Petre PSD DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Cîtea Vasile PSD DA
23. Cobuz Maricela PSD DA
24. Cocoș Vasile PSD DA
25. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
26. Cosma Andreea PSD DA
27. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
28. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
29. Dinu Cristina-Elena PSD DA
30. Dîrzu Ioan PSD DA
31. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
32. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
33. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
34. Florea Oana-Consuela PSD DA
35. Floroiu Ionel PSD DA
36. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
37. Furtună Mirela PSD DA
38. Gavrilă Camelia PSD DA
39. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
40. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
41. Georgescu Laura PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gherman Dumitru PSD DA
44. Gilia Claudia PSD DA
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
47. Iancu Iulian PSD DA
48. Iancu Marius-Ionel PSD DA
49. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
50. Intotero Natalia-Elena PSD DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Itu Cornel PSD DA
53. Jivan Luminița-Maria PSD DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Lupașcu Costel PSD DA
56. Macovei Silviu Nicu PSD DA
57. Manole Petre-Florin PSD DA
58. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
59. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
60. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
61. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
62. Mircea Florin PSD DA
63. Mușoiu Ștefan PSD DA
64. Neață Eugen PSD DA
65. Nicolae Andrei PSD DA
66. Nicolicea Eugen PSD DA
67. Niță Nicu PSD DA
68. Nosa Iuliu PSD DA
69. Oteșanu Daniela PSD DA
70. Pană Adriana-Doina PSD DA
71. Paraschiv Rodica PSD DA
72. Păle Dănuț PSD DA
73. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
74. Pop Andrei PSD DA
75. Pop Georgian PSD DA
76. Popa Florin PSD DA
77. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
78. Presură Alexandra PSD DA
79. Radu Anișoara PSD NU
80. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
81. Rădulescu Alexandru PSD DA
82. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
83. Răduț Violeta PSD DA
84. Roman Ioan Sorin PSD DA
85. Roșca Lucreția PSD DA
86. Rotaru Alexandru PSD DA
87. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
88. Sefer Cristian-George PSD DA
89. Simion Lucian-Eduard PSD DA
90. Simonis Alfred - Robert PSD DA
91. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
92. Solomon Adrian PSD NU
93. Stan Viorel PSD DA
94. Stativă Irinel Ioan PSD NU
95. Stănescu Alexandru PSD DA
96. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
97. Suciu Matei PSD DA
98. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
99. Șarapatin Elvira PSD DA
100. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
101. Ștefan Corneliu PSD DA
102. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
103. Teiș Alina PSD DA
104. Terea Ioan PSD DA
105. Tîlvăr Angel PSD DA
106. Toma Ilie PSD DA
107. Tudor Beatrice PSD DA
108. Tușa Adriana Diana PSD DA
109. Țachianu Marian PSD DA
110. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
111. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
112. Velcea Nicolae PSD DA
113. Vîrză Mihăiță PSD DA
114. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
115. Weber Mihai PSD DA
116. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PNL DA
7. Banias Mircea Marius PNL DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
10. Borza Remus-Adrian PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
13. Calista Mara-Daniela PNL DA
14. Calotă Florică Ică PNL DA
15. Cherecheș Florica PNL DA
16. Cherecheș Viorica PNL DA
17. Constantin Daniel PNL DA
18. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
19. Culeafă Mihai PNL DA
20. Cupșa Ioan PNL DA
21. Dobre Victor Paul PNL DA
22. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
23. Fădor Angelica PNL DA
24. Găină Mihăiță PNL DA
25. Gheorghe Tinel PNL DA
26. Ghilea Găvrilă PNL DA
27. Giugea Nicolae PNL DA
28. Gudu Vasile PNL DA
29. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
30. Ionescu George PNL DA
31. Ioniță Antoneta PNL DA
32. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
33. Lungu Tudorița PNL DA
34. Mareș Mara PNL DA
35. Mihalescul Dumitru PNL DA
36. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
37. Neagu Nicolae PNL DA
38. Nicoară Romeo Florin PNL DA
39. Oprea Dumitru PNL DA
40. Petcu Toma-Florin PNL DA
41. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
42. Popescu Pavel PNL DA
43. Preda Cezar-Florin PNL DA
44. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
45. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
46. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
47. Roman Florin-Claudiu PNL DA
48. Romanescu Cristinel PNL DA
49. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
50. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
52. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
53. Șișcu George PNL DA
54. Șovăială Constantin PNL DA
55. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
56. Trăilă Cristina PNL DA
57. Varga Glad-Aurel PNL DA
58. Vîlceanu Dan PNL DA
59. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Arsu Alin-Ionuț USR DA
2. Barna Ilie Dan USR DA
3. Benga Tudor - Vlad USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Bulai Iulian USR DA
6. Chichirău Cosette-Paula USR DA
7. Dehelean Silviu USR DA
8. Drulă Cătălin USR DA
9. Ion Stelian-Cristian USR DA
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
11. Lupescu Dumitru USR DA
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
14. Pop Rareș Tudor USR DA
15. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR DA
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
23. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Antal István-János UDMR NU
3. Apjok Norbert UDMR Abținere
4. Bende Sándor UDMR NU
5. Benedek Zacharie UDMR Abținere
6. Benkő Erika UDMR NU
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
8. Csép Éva-Andrea UDMR NU
9. Csoma Botond UDMR NU
10. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
11. Farago Petru UDMR Abținere
12. Kelemen Hunor UDMR DA
13. Korodi Attila UDMR Abținere
14. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
15. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
16. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
17. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
18. Seres Dénes UDMR Abținere
19. Szabó Ödön UDMR DA
20. Vass Levente UDMR Abținere
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
3. Codreanu Constantin PMP DA
4. Cristache Cătălin PMP DA
5. Cupă Ion PMP Abținere
6. Moise Costin-Sebastian PMP DA
7. Movilă Petru PMP DA
8. Simionca Ionuț PMP DA
9. Teacă Alexandru PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
4. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
7. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
8. Ibram Iusein Minoritati DA
9. Pambuccian Varujan Minoritati DA
10. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vexler Silviu Minoritati DA
1. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
2. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
3. Durbacă Eugen PRO România DA
4. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
5. Huncă Mihaela PRO România DA
6. Marica Petru-Sorin PRO România DA
7. Mocioalcă Ion PRO România DA
8. Mohaci Mihai PRO România DA
9. Niță Mihai PRO România DA
10. Pau Radu - Adrian PRO România DA
11. Petrea Gabriel PRO România DA
12. Petric Octavian PRO România DA
13. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
14. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
15. Popa Mihai Valentin PRO România DA
16. Spânu Ion PRO România DA
17. Stancu Florinel PRO România DA
18. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
19. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
1. Anton Anton - DA
2. Avram Constantin - DA
3. Birchall Ana - DA
4. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
5. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
6. Lovin Dumitru - DA
7. Olteanu Daniel - DA
8. Oprișcan Mihai Doru - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro