Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2020 > 15:06 Versiunea pentru printare
Joi, 12 martie 2020, ora 15:06

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
Adoptare PL 337/2019 privind acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:266 116 59 23 20 9 12 19 8
- voturi pentru (DA):244 113 59 23 2 8 12 19 8
- voturi împotrivă (NU):12 3 - - 9 - - - -
- abțineri:10 - - - 9 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
2. Zainea Cornel USR DA
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
6. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
7. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
8. Vîrză Mihăiță PSD DA
9. Vîlceanu Dan PNL DA
10. Vexler Silviu Minoritati DA
11. Velcea Nicolae PSD DA
12. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
13. Vass Levente UDMR Abținere
14. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
15. Varga Glad-Aurel PNL DA
16. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
17. Țachianu Marian PSD DA
18. Tușa Adriana Diana PSD DA
19. Tudor Beatrice PSD DA
20. Trăilă Cristina PNL DA
21. Toma Ilie PSD DA
22. Tîlvăr Angel PSD DA
23. Terea Ioan PSD DA
24. Teiș Alina PSD DA
25. Teacă Alexandru PMP DA
26. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
27. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
28. Ștefan Corneliu PSD DA
29. Șovăială Constantin PNL DA
30. Șișcu George PNL DA
31. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
32. Șarapatin Elvira PSD DA
33. Szabó Ödön UDMR DA
34. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
35. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
36. Suciu Matei PSD DA
37. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
38. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
39. Stănescu Alexandru PSD DA
40. Stativă Irinel Ioan PSD NU
41. Stancu Florinel PRO România DA
42. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
43. Stan Viorel PSD DA
44. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
45. Spânu Ion PRO România DA
46. Solomon Adrian PSD NU
47. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
48. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
49. Simonis Alfred - Robert PSD DA
50. Simionca Ionuț PMP DA
51. Simion Lucian-Eduard PSD DA
52. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
53. Seres Dénes UDMR Abținere
54. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
55. Sefer Cristian-George PSD DA
56. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
57. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
58. Rotaru Alexandru PSD DA
59. Roșca Lucreția PSD DA
60. Romanescu Cristinel PNL DA
61. Roman Ioan Sorin PSD DA
62. Roman Florin-Claudiu PNL DA
63. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
64. Răduț Violeta PSD DA
65. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
66. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
67. Rădulescu Alexandru PSD DA
68. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
69. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
70. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
71. Radu Anișoara PSD NU
72. Prună Cristina-Mădălina USR DA
73. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
74. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
75. Presură Alexandra PSD DA
76. Preda Cezar-Florin PNL DA
77. Popescu Pavel PNL DA
78. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
79. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
80. Popa Mihai Valentin PRO România DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Pop Rareș Tudor USR DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Pop Andrei PSD DA
85. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
86. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
87. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
89. Petric Octavian PRO România DA
90. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
91. Petrea Gabriel PRO România DA
92. Petcu Toma-Florin PNL DA
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Pau Radu - Adrian PRO România DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Pană Adriana-Doina PSD DA
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Oteșanu Daniela PSD DA
99. Oprișcan Mihai Doru - DA
100. Oprea Dumitru PNL DA
101. Olteanu Daniel - DA
102. Nosa Iuliu PSD DA
103. Niță Nicu PSD DA
104. Niță Mihai PRO România DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nicolae Andrei PSD DA
107. Nicoară Romeo Florin PNL DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Movilă Petru PMP DA
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
114. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
115. Moise Costin-Sebastian PMP DA
116. Mohaci Mihai PRO România DA
117. Mocioalcă Ion PRO România DA
118. Mircea Florin PSD DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
125. Marica Petru-Sorin PRO România DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lovin Dumitru - DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
137. Korodi Attila UDMR Abținere
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Jivan Luminița-Maria PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Ioniță Antoneta PNL DA
144. Ionescu George PNL DA
145. Ion Stelian-Cristian USR DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Iancu Marius-Ionel PSD DA
150. Iancu Iulian PSD DA
151. Huncă Mihaela PRO România DA
152. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
153. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
154. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
155. Halici Nicușor PSD DA
156. Gudu Vasile PNL DA
157. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
158. Giugea Nicolae PNL DA
159. Gilia Claudia PSD DA
160. Ghilea Găvrilă PNL DA
161. Gherman Dumitru PSD DA
162. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
163. Gheorghe Tinel PNL DA
164. Georgescu Nicolae PSD DA
165. Georgescu Laura PSD DA
166. Găină Mihăiță PNL DA
167. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
168. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
169. Gavrilă Camelia PSD DA
170. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
171. Furtună Mirela PSD DA
172. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
173. Floroiu Ionel PSD DA
174. Florea Oana-Consuela PSD DA
175. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
176. Fădor Angelica PNL DA
177. Farago Petru UDMR Abținere
178. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
179. Durbacă Eugen PRO România DA
180. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
181. Drulă Cătălin USR DA
182. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
183. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
184. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
185. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
186. Dobre Victor Paul PNL DA
187. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
188. Dîrzu Ioan PSD DA
189. Dinu Cristina-Elena PSD DA
190. Dehelean Silviu USR DA
191. Cupșa Ioan PNL DA
192. Cupă Ion PMP Abținere
193. Culeafă Mihai PNL DA
194. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
195. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
196. Csoma Botond UDMR NU
197. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
198. Csép Éva-Andrea UDMR NU
199. Cristache Cătălin PMP DA
200. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
201. Cosma Andreea PSD DA
202. Constantin Daniel PNL DA
203. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
204. Codreanu Constantin PMP DA
205. Cocoș Vasile PSD DA
206. Cobuz Maricela PSD DA
207. Cîtea Vasile PSD DA
208. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
209. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
210. Ciocan Dan PSD DA
211. Cioabă Petre PSD DA
212. Chiriac Viorel PSD DA
213. Chichirău Cosette-Paula USR DA
214. Cherecheș Viorica PNL DA
215. Cherecheș Florica PNL DA
216. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
217. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
218. Călin Ion PSD DA
219. Calotă Florică Ică PNL DA
220. Calista Mara-Daniela PNL DA
221. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
222. Bulai Iulian USR DA
223. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
224. Buican Cristian PNL DA
225. Budăi Marius-Constantin PSD DA
226. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
227. Bran-Voinea Ioana PSD DA
228. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
229. Botez Mihai-Cătălin USR DA
230. Borza Remus-Adrian PNL DA
231. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
232. Bontea Vlad PSD DA
233. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
234. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
235. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
236. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
237. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
238. Birchall Ana - DA
239. Bichineț Corneliu PMP DA
240. Bica Dănuț PNL DA
241. Benkő Erika UDMR NU
242. Benga Tudor - Vlad USR DA
243. Benedek Zacharie UDMR Abținere
244. Bende Sándor UDMR NU
245. Bejinariu Eugen PSD DA
246. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
247. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
248. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
249. Barna Ilie Dan USR DA
250. Banias Mircea Marius PNL DA
251. Balint Liviu-Ioan PNL DA
252. Balan Ioan PNL DA
253. Axinte Vasile PSD DA
254. Avram Constantin - DA
255. Arsu Alin-Ionuț USR DA
256. Apjok Norbert UDMR Abținere
257. Anton Anton - DA
258. Antal István-János UDMR NU
259. Andrușcă Dănuț PSD DA
260. Andronache Gabriel PNL DA
261. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
262. Anastase Roberta Alma PNL DA
263. Ampleev Andrian Minoritati DA
264. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
265. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
266. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 5:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro