Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:35

Subiect vot: Ordinea de zi III
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:147 15 57 14 - 5 10 6 2 2 4 21 7 - 4
- voturi pentru (DA):129 2 57 12 - 5 10 6 2 2 2 20 7 - 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:16 12 - 2 - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
2. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
3. Bulacu Romulus senator PNL DA
4. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
5. Caracota Iancu senator PNL DA
6. Cazan Mircea-Vasile senator PNL -
7. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
8. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
9. Cristina Ioan senator PNL DA
10. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
11. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
12. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
13. Ghica Cristian senator USR DA
14. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
15. Hadârcă Ion senator - DA
16. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
17. Ilie Viorel senator - DA
18. Ionașcu Gabi senator - DA
19. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
20. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
21. Marussi George-Nicolae senator USR DA
22. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
23. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
24. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
25. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
26. Pereș Alexandru senator PNL DA
27. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
28. Popa Cornel senator PNL DA
29. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
30. Savin Emanoil senator - DA
31. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
32. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
33. Șoptică Costel senator PNL DA
34. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
35. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
36. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
37. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
38. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
39. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
40. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
41. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
42. Andronache Gabriel deputat PNL DA
43. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
44. Balan Ioan deputat PNL DA
45. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
46. Barna Ilie Dan deputat USR DA
47. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
48. Bica Dănuț deputat PNL DA
49. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
50. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
51. Bodea Marius deputat PNL DA
52. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
53. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
54. Buican Cristian deputat PNL DA
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
56. Bulai Iulian deputat USR DA
57. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
58. Burciu Cristina deputat PSD DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
61. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
62. Cherecheș Florica deputat PNL DA
63. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
65. Codreanu Constantin deputat PMP DA
66. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
67. Constantin Daniel deputat - DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
69. Cristache Cătălin deputat PMP DA
70. Culeafă Mihai deputat PNL DA
71. Cupșa Ioan deputat PNL DA
72. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
74. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
75. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
76. Fădor Angelica deputat PNL DA
77. Găină Mihăiță deputat PNL DA
78. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
79. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
80. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
81. Giugea Nicolae deputat PNL DA
82. Gudu Vasile deputat PNL DA
83. Hărătău Elena deputat PNL DA
84. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
85. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
86. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
87. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
88. Ionescu George deputat PNL DA
89. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
90. Iordache Florin deputat PSD Abținere
91. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
92. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
93. Lungu Tudorița deputat PNL DA
94. Lupescu Dumitru deputat USR DA
95. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
96. Mareș Mara deputat PNL DA
97. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
98. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
99. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
101. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
102. Neagu Nicolae deputat PNL DA
103. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
104. Nicolae Andrei deputat PSD Abținere
105. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
106. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
107. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
108. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
109. Pop Andrei deputat PSD -
110. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
111. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
112. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
113. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
114. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
115. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
116. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
117. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
118. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
119. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
120. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
121. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
122. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
123. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
124. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
125. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
126. Simionca Ionuț deputat PMP DA
127. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
128. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
129. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
130. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
131. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
132. Șișcu George deputat PNL DA
133. Șovăială Constantin deputat PNL DA
134. Ștefan Ion deputat PNL DA
135. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
136. Tabugan Ion deputat ALDE DA
137. Teacă Alexandru deputat PMP DA
138. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
139. Trăilă Cristina deputat PNL DA
140. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
141. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
142. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
143. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
144. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
146. Zainea Cornel deputat USR DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 mai 2020, 18:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro