Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:35

Subiect vot: Programul de lucru III
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:145 15 57 14 - 5 9 6 2 2 4 21 6 - 4
- voturi pentru (DA):128 2 57 12 - 5 9 6 2 2 2 21 6 - 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:16 12 - 2 - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
2. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
3. Bulacu Romulus senator PNL DA
4. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
5. Caracota Iancu senator PNL DA
6. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
7. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
8. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
9. Cristina Ioan senator PNL DA
10. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
11. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
12. Ghica Cristian senator USR DA
13. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
14. Hadârcă Ion senator - DA
15. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
16. Ilie Viorel senator - DA
17. Ionașcu Gabi senator - DA
18. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
19. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
20. Marussi George-Nicolae senator USR DA
21. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
22. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
23. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
24. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
25. Pereș Alexandru senator PNL DA
26. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
27. Popa Cornel senator PNL DA
28. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
29. Savin Emanoil senator - DA
30. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
31. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
32. Șoptică Costel senator PNL DA
33. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
34. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
35. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
36. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
37. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
38. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
39. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
40. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
41. Andronache Gabriel deputat PNL DA
42. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
43. Balan Ioan deputat PNL DA
44. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
45. Barna Ilie Dan deputat USR DA
46. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
47. Bica Dănuț deputat PNL DA
48. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
49. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
50. Bodea Marius deputat PNL DA
51. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
52. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
53. Buican Cristian deputat PNL DA
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
55. Bulai Iulian deputat USR DA
56. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PSD DA
58. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
59. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
60. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
61. Cherecheș Florica deputat PNL DA
62. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Codreanu Constantin deputat PMP DA
65. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
66. Constantin Daniel deputat - DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
68. Cristache Cătălin deputat PMP DA
69. Culeafă Mihai deputat PNL DA
70. Cupșa Ioan deputat PNL DA
71. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
73. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
74. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
75. Fădor Angelica deputat PNL DA
76. Găină Mihăiță deputat PNL DA
77. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
78. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
79. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
80. Giugea Nicolae deputat PNL DA
81. Gudu Vasile deputat PNL DA
82. Hărătău Elena deputat PNL DA
83. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
84. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
85. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
86. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
87. Ionescu George deputat PNL DA
88. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
89. Iordache Florin deputat PSD Abținere
90. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
91. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
92. Lungu Tudorița deputat PNL DA
93. Lupescu Dumitru deputat USR DA
94. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
95. Mareș Mara deputat PNL DA
96. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
97. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
98. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
101. Neagu Nicolae deputat PNL DA
102. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
103. Nicolae Andrei deputat PSD Abținere
104. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
105. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
106. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
107. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
108. Pop Andrei deputat PSD -
109. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
110. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
111. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
112. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
113. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
114. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
115. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
116. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
117. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
118. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
119. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
120. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
121. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
122. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
123. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
124. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
125. Simionca Ionuț deputat PMP DA
126. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
127. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
128. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
129. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
130. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
131. Șișcu George deputat PNL DA
132. Șovăială Constantin deputat PNL DA
133. Ștefan Ion deputat PNL DA
134. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
135. Tabugan Ion deputat ALDE DA
136. Teacă Alexandru deputat PMP DA
137. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
138. Trăilă Cristina deputat PNL DA
139. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
140. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
141. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
142. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
143. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
144. Zainea Cornel deputat USR DA
145. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 mai 2020, 0:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro