Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:35

Subiect vot: Programul de lucru III
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:145 15 57 14 - 5 9 6 2 2 4 21 6 - 4
- voturi pentru (DA):128 2 57 12 - 5 9 6 2 2 2 21 6 - 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:16 12 - 2 - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Pop Andrei deputat PSD -
1. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
2. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
3. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
4. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
5. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
6. Iordache Florin deputat PSD Abținere
7. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
8. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
9. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
10. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
11. Nicolae Andrei deputat PSD Abținere
12. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
13. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
14. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
15. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
16. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
9. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
10. Balan Ioan deputat PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
12. Barna Ilie Dan deputat USR DA
13. Bica Dănuț deputat PNL DA
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
15. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
16. Bodea Marius deputat PNL DA
17. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
19. Buican Cristian deputat PNL DA
20. Bulacu Romulus senator PNL DA
21. Bulai Iulian deputat USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
23. Burciu Cristina deputat PSD DA
24. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
25. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
26. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
27. Caracota Iancu senator PNL DA
28. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
29. Cherecheș Florica deputat PNL DA
30. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
31. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
32. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
33. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
34. Codreanu Constantin deputat PMP DA
35. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
36. Constantin Daniel deputat - DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
38. Cristache Cătălin deputat PMP DA
39. Cristina Ioan senator PNL DA
40. Culeafă Mihai deputat PNL DA
41. Cupșa Ioan deputat PNL DA
42. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
43. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
44. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
45. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
46. Fădor Angelica deputat PNL DA
47. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
48. Găină Mihăiță deputat PNL DA
49. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
50. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
51. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
52. Ghica Cristian senator USR DA
53. Giugea Nicolae deputat PNL DA
54. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
55. Gudu Vasile deputat PNL DA
56. Hadârcă Ion senator - DA
57. Hărătău Elena deputat PNL DA
58. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
59. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
60. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
61. Ilie Viorel senator - DA
62. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
63. Ionașcu Gabi senator - DA
64. Ionescu George deputat PNL DA
65. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
67. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
68. Lungu Tudorița deputat PNL DA
69. Lupescu Dumitru deputat USR DA
70. Mareș Mara deputat PNL DA
71. Marussi George-Nicolae senator USR DA
72. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
73. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
74. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
75. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
76. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
78. Neagu Nicolae deputat PNL DA
79. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
80. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
81. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
82. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
83. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
84. Pereș Alexandru senator PNL DA
85. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
86. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
87. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
88. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
89. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
90. Popa Cornel senator PNL DA
91. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
92. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
93. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
94. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
95. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
96. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
97. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
98. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
99. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
100. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
101. Savin Emanoil senator - DA
102. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
103. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
104. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
105. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
106. Simionca Ionuț deputat PMP DA
107. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
108. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
109. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
110. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
111. Șișcu George deputat PNL DA
112. Șoptică Costel senator PNL DA
113. Șovăială Constantin deputat PNL DA
114. Ștefan Ion deputat PNL DA
115. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
116. Tabugan Ion deputat ALDE DA
117. Teacă Alexandru deputat PMP DA
118. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
119. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
120. Trăilă Cristina deputat PNL DA
121. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
122. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
123. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
124. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
125. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
126. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
127. Zainea Cornel deputat USR DA
128. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro