Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:27 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:27

Subiect vot: Programul de lucru II
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:149 16 57 15 - 5 11 5 2 2 4 21 4 - 7
- voturi pentru (DA):134 3 57 15 - 5 11 5 2 2 2 21 4 - 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:14 12 - - - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
2. Zainea Cornel deputat USR DA
3. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
4. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
5. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
6. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
7. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
8. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
9. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
10. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
11. Trăilă Cristina deputat PNL DA
12. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
13. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
14. Teacă Alexandru deputat PMP DA
15. Tabugan Ion deputat ALDE DA
16. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
17. Ștefan Ion deputat PNL DA
18. Șovăială Constantin deputat PNL DA
19. Șoptică Costel senator PNL DA
20. Șișcu George deputat PNL DA
21. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
22. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
23. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
24. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
25. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
26. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
27. Simionca Ionuț deputat PMP DA
28. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
29. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
30. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
31. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
32. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
33. Savin Emanoil senator - DA
34. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
35. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
36. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
37. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
38. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
39. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
40. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
41. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
42. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
43. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
44. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
45. Popa Cornel senator PNL DA
46. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
47. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
48. Pop Andrei deputat PSD -
49. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
50. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
51. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
52. Pereș Alexandru senator PNL DA
53. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
54. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
55. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
56. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
57. Nicolae Andrei deputat PSD DA
58. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
59. Neagu Nicolae deputat PNL DA
60. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
61. Movilă Petru deputat PMP DA
62. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
63. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
64. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
65. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
66. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
67. Marussi George-Nicolae senator USR DA
68. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
69. Mareș Mara deputat PNL DA
70. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
71. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
72. Lupescu Dumitru deputat USR DA
73. Lungu Tudorița deputat PNL DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
76. Iordache Florin deputat PSD Abținere
77. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
78. Ionescu George deputat PNL DA
79. Ionașcu Gabi senator - DA
80. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
81. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
82. Ilie Viorel senator - DA
83. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
84. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
85. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
86. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
87. Hărătău Elena deputat PNL DA
88. Hadârcă Ion senator - DA
89. Gudu Vasile deputat PNL DA
90. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
91. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
92. Giugea Nicolae deputat PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
94. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
95. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
96. Găină Mihăiță deputat PNL DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD Abținere
98. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
102. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
103. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
104. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
105. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
106. Cupșa Ioan deputat PNL DA
107. Culeafă Mihai deputat PNL DA
108. Cristina Ioan senator PNL DA
109. Cristache Cătălin deputat PMP DA
110. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
111. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
112. Constantin Daniel deputat - DA
113. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
114. Codreanu Constantin deputat PMP DA
115. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
116. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
117. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
118. Cherecheș Florica deputat PNL DA
119. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
120. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
121. Caracota Iancu senator PNL DA
122. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
123. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
124. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
125. Burciu Cristina deputat PSD DA
126. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
127. Bulai Iulian deputat USR DA
128. Bulacu Romulus senator PNL DA
129. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
130. Buican Cristian deputat PNL DA
131. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
132. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
133. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
134. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
135. Bica Dănuț deputat PNL DA
136. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
137. Barna Ilie Dan deputat USR DA
138. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
139. Balan Ioan deputat PNL DA
140. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
141. Baciu Gheorghe senator - DA
142. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
143. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
144. Andronache Gabriel deputat PNL DA
145. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
146. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
147. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
148. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
149. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 22:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro