Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2019 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2019, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 362/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 18/2017 privind asistența medicală comunitară
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:215 109 36 23 10 11 7 14 5
- voturi pentru (DA):190 109 36 - 10 11 6 14 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:25 - - 23 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bălănescu Alexandru PSD DA
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Birchall Ana PSD DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Bontea Vlad PSD DA
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
14. Bran Ioana PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
21. Chiriac Viorel PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cocoș Vasile PSD DA
27. Dinu Cristina-Elena PSD DA
28. Dîrzu Ioan PSD DA
29. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
30. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
31. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
32. Dunava Costel Neculai PSD DA
33. Florea Damian PSD DA
34. Florea Oana-Consuela PSD DA
35. Floroiu Ionel PSD DA
36. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
37. Furtună Mirela PSD DA
38. Gavrilă Camelia PSD DA
39. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
40. Găină Mihăiță PSD DA
41. Georgescu Nicolae PSD DA
42. Gherman Dumitru PSD DA
43. Gilia Claudia PSD DA
44. Goga Octavian PSD DA
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Hărătău Elena PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
48. Iancu Iulian PSD DA
49. Iancu Marius-Ionel PSD DA
50. Iftimie Neculai PSD DA
51. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
52. Iordache Florin PSD DA
53. Itu Cornel PSD DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Lupașcu Costel PSD DA
56. Manole Petre-Florin PSD DA
57. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
58. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
59. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
60. Mînzatu Roxana PSD DA
61. Mohaci Mihai PSD DA
62. Mușoiu Ștefan PSD DA
63. Neață Eugen PSD DA
64. Nicolicea Eugen PSD DA
65. Nistor Laurențiu PSD DA
66. Niță Nicu PSD DA
67. Nosa Iuliu PSD DA
68. Oteșanu Daniela PSD DA
69. Păle Dănuț PSD DA
70. Petrea Gabriel PSD DA
71. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
72. Pop Andrei PSD DA
73. Popa Florin PSD DA
74. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
75. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
76. Rădulescu Alexandru PSD DA
77. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
78. Răduț Violeta PSD DA
79. Roman Ioan Sorin PSD DA
80. Roșca Lucreția PSD DA
81. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
82. Sefer Cristian-George PSD DA
83. Simion Lucian-Eduard PSD DA
84. Simonis Alfred - Robert PSD DA
85. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
86. Solomon Adrian PSD DA
87. Stan Viorel PSD DA
88. Stancu Florinel PSD DA
89. Stănescu Alexandru PSD DA
90. Suciu Matei PSD DA
91. Șarapatin Elvira PSD DA
92. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
93. Șimon Gheorghe PSD DA
94. Șotcan Theodora PSD DA
95. Șova Lucian PSD DA
96. Ștefan Corneliu PSD DA
97. Ștefan Viorel PSD DA
98. Teiș Alina PSD DA
99. Terea Ioan PSD DA
100. Todor Adrian PSD DA
101. Toma Ilie PSD DA
102. Tudor Beatrice PSD DA
103. Tușa Adriana Diana PSD DA
104. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
105. Velcea Nicolae PSD DA
106. Vișan George-Gabriel PSD DA
107. Vîrză Mihăiță PSD DA
108. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
109. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Ardelean Ben-Oni PNL DA
4. Bica Dănuț PNL DA
5. Bode Lucian Nicolae PNL DA
6. Calista Mara-Daniela PNL DA
7. Cherecheș Viorica PNL DA
8. Cupșa Ioan PNL DA
9. Fădor Angelica PNL DA
10. Gheorghe Tinel PNL DA
11. Gheorghiu Bogdan PNL DA
12. Giugea Nicolae PNL DA
13. Ionescu George PNL DA
14. Ioniță Antoneta PNL DA
15. Lungu Tudorița PNL DA
16. Mareș Mara PNL DA
17. Mihalescul Dumitru PNL DA
18. Neagu Nicolae PNL DA
19. Nicoară Romeo Florin PNL DA
20. Olar Corneliu PNL DA
21. Oprea Dumitru PNL DA
22. Oros Nechita-Adrian PNL DA
23. Popescu Pavel PNL DA
24. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
25. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
26. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
27. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
28. Roman Florin-Claudiu PNL DA
29. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
30. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
31. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
32. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
33. Șovăială Constantin PNL DA
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
35. Turcan Raluca PNL DA
36. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR Abținere
2. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
3. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
4. Bulai Iulian USR Abținere
5. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
6. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
7. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
8. Dehelean Silviu USR Abținere
9. Drulă Cătălin USR Abținere
10. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
11. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
12. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
13. Lupescu Dumitru USR Abținere
14. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
15. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
16. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
17. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
18. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
19. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
20. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
22. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
23. Zainea Cornel USR Abținere
1. Antal István-János UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Bende Sándor UDMR DA
4. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
5. Csép Éva-Andrea UDMR DA
6. Erdei Dolóczki István UDMR DA
7. Korodi Attila UDMR DA
8. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
9. Szabó Ödön UDMR DA
10. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
3. Calotă Florică Ică ALDE DA
4. Cupă Ion ALDE DA
5. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
6. Lovin Dumitru ALDE DA
7. Mocanu Adrian ALDE DA
8. Niță Mihai ALDE DA
9. Olteanu Daniel ALDE DA
10. Petcu Toma-Florin ALDE DA
11. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Codreanu Constantin PMP DA
3. Movilă Petru PMP DA
4. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
5. Simionca Ionuț PMP DA
6. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
7. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
4. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
5. Furic Iarco Minoritati DA
6. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
7. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
8. Ibram Iusein Minoritati DA
9. Pambuccian Varujan Minoritati DA
10. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Banias Mircea Marius - DA
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
3. Borza Remus-Adrian - Abținere
4. Huncă Mihaela - DA
5. Podașcă Gabriela-Maria - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 aprilie 2020, 3:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro