Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 14/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 151 98 7 13 15 21 19
- voturi pentru (DA):319 149 97 7 13 14 21 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:4 2 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Vreme Valerian PSD DA
9. Vlădoiu Aurel PSD DA
10. Vladu Iulian PNL DA
11. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
12. Vasilică Radu Costin PSD DA
13. Varga Vasile PNL DA
14. Varga Lucia-Ana PNL DA
15. Vainer Aurel Minoritati DA
16. Uricec Eugen Constantin PSD DA
17. Udriște Gheorghe PNL DA
18. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
19. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
20. Turcan Raluca PNL DA
21. Tudose Mihai PSD DA
22. Tudorie Violeta PSD DA
23. Tudorache Daniel PSD DA
24. Traicu Rodin PSD DA
25. Toader Mircea-Nicu PNL DA
26. Tîlvăr Angel PSD DA
27. Tiuch Cătălin PSD DA
28. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
29. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
30. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
31. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
32. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
33. Tămâian Ioan PNL DA
34. Tararache Mihai - DA
35. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
36. Tabugan Ion PSD DA
37. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
38. Ștefan Viorel PSD DA
39. Șova Lucian PSD DA
40. Șoptică Costel PNL DA
41. Șimon Gheorghe PSD DA
42. Șcheau Ion PNL DA
43. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
44. Surdu Raluca PNL DA
45. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
46. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
47. Stroe Radu PSD DA
48. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
49. Stragea Sorin Constantin PSD DA
50. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
51. Stănișoară Mihai ALDE DA
52. Stănescu Alexandru PSD DA
53. Stancu Ionel Minoritati DA
54. Stanciu Zisu PSD DA
55. Stan Ion PSD DA
56. Stan Ioan PSD DA
57. Solomon Adrian PSD DA
58. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
59. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
60. Simedru Dan Coriolan PNL DA
61. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
62. Seres Dénes UDMR DA
63. Sefer Cristian-George PSD DA
64. Secară Florin Mihail PSD DA
65. Scarlat George PNL DA
66. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
67. Săpunaru Nini PNL DA
68. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
69. Sava Andrei-Valentin PSD DA
70. Rusu Valentin PNL DA
71. Rotaru Răzvan - DA
72. Roșca Lucreția PSD DA
73. Roman Victor PSD DA
74. Roman Gheorghe PSD DA
75. Roman Cristian-Constantin PNL DA
76. Reuer Elena-Ramona PNL DA
77. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
78. Rățoi Neculai PSD DA
79. Rădulescu Romeo ALDE DA
80. Rădulescu Constantin PSD DA
81. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
82. Răducanu Ion PSD DA
83. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
84. Pușcaș Iacob PSD DA
85. Preda Cezar-Florin PNL DA
86. Potor Călin PSD DA
87. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
88. Popescu Dan-Cristian PNL DA
89. Popeangă Vasile PSD DA
90. Popa Octavian-Marius PNL DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Ponta Victor-Viorel PSD DA
93. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
94. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
95. Plumb Rovana PSD DA
96. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
97. Petric Octavian PSD DA
98. Petrescu Petre - DA
99. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
100. Păun Nicolae Minoritati DA
101. Paul Maria-Andreea PNL DA
102. Pardău Dumitru PNL DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Pambuccian Varujan Minoritati DA
105. Paleologu Theodor PNL DA
106. Palăr Ionel PNL DA
107. Palașcă Viorel ALDE DA
108. Oros Nechita-Adrian PNL DA
109. Orban Ludovic PNL DA
110. Oltean Ioan PNL DA
111. Ochi Ion PSD DA
112. Oajdea Daniel Vasile ND DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Niță Emil PSD DA
115. Niță Constantin PSD DA
116. Nistor Marioara PSD DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
119. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
120. Niculescu Dumitru - DA
121. Niculae Aurel PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Nicolae Florian PSD DA
126. Nicolae Alexandri PNL DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nichita Cristina PSD DA
129. Negruț Cornelia ALDE DA
130. Negruț Clement - DA
131. Necula Cosmin PSD DA
132. Neacșu Marian PSD DA
133. Nazare Alexandru PNL DA
134. Nassar Rodica PSD DA
135. Murgu Neagu PSD DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Movilă Petru - DA
138. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Molnar Zsolt UDMR DA
141. Moisii Constantin PSD -
142. Mocioi Niculina PNL DA
143. Mîrza Gavril PSD DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mincă Liliana ND DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihai Aurelian PNL DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Marocico Ion Minoritati -
157. Marin Laura PSD DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marian Ion Cristinel ND DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Manolescu Oana Minoritati DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Man Mircea PNL DA
167. Lupu Mihai PNL DA
168. Longher Ghervazen Minoritati DA
169. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
170. Korodi Attila UDMR DA
171. Khraibani Camelia PSD DA
172. Kereskényi Gábor UDMR DA
173. Kerekes Károly UDMR DA
174. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
175. Itu Cornel PSD DA
176. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
177. Iriza Scarlat - DA
178. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
179. Ionescu George PNL DA
180. Ionescu Aurelian ALDE DA
181. Intotero Natalia-Elena PSD DA
182. Iliuță Vasile PNL DA
183. Ignat Miron Minoritati DA
184. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
185. Iane Daniel PNL DA
186. Iancu Iulian PSD DA
187. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
188. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
189. Hulea Ioan PSD DA
190. Horga Vasile PNL DA
191. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
192. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
193. Gust Băloșin Florentin - DA
194. Guran Virgil - DA
195. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
196. Gudu Vasile PNL DA
197. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
198. Grecea Maria PNL DA
199. Grama Horia PSD DA
200. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
201. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
202. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
203. Ghiveciu Marian PSD DA
204. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
205. Gheorghe Tinel PNL DA
206. Gheorghe Florin PSD DA
207. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
208. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
209. Geantă Florian Daniel - DA
210. Găină Mihăiță PSD DA
211. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
212. Galan Constantin ALDE DA
213. Frăticiu Gheorghe PSD DA
214. Florea Daniel PSD DA
215. Florea Damian ALDE DA
216. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
217. Fejér László-Ődőn UDMR DA
218. Erdei Dolóczki István UDMR DA
219. Eparu Ion PSD DA
220. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
221. Emacu Gheorghe PSD DA
222. Dușa Mircea PSD DA
223. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
224. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
225. Dumitru Georgică ALDE DA
226. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
227. Dumbrăvanu Paul - DA
228. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
229. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
230. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
231. Dragomir Viorel Marian PSD DA
232. Dragomir Maria - DA
233. Dragomir Gheorghe PNL DA
234. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
235. Dolineaschi Andrei PSD DA
236. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
237. Dobrinescu Traian PNL DA
238. Dobre Victor Paul PNL DA
239. Dobre Mircea-Titus PSD DA
240. Doboș Anton PNL DA
241. Dîrzu Ioan PSD DA
242. Diniță Ion ALDE DA
243. Dima Toader PSD DA
244. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
245. Delureanu Virgil PSD DA
246. Dascălu Constantin PNL DA
247. Dalca Ștefan-Petru ND DA
248. Daea Petre PSD DA
249. Cupșa Ioan PNL DA
250. Cupă Ion ALDE DA
251. Culețu Dănuț PNL DA
252. Cristian Horia PNL DA
253. Cristea Victor PSD -
254. Cristea Aurelia PSD DA
255. Crăciunescu Grigore PNL DA
256. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
257. Covaci Dorel PSD DA
258. Costin Gheorghe PNL DA
259. Comșa Cornel-George - DA
260. Codîrlă Liviu PSD DA
261. Cocei Erland PNL DA
262. Ciurariu Florin PNL DA
263. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
264. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
265. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
266. Ciocan Dan PSD DA
267. Ciobanu Liliana - DA
268. Ciobanu Gheorghe PSD DA
269. Cioată Cezar ALDE DA
270. Chițoiu Daniel ALDE DA
271. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
272. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
273. Chiriță Dumitru - -
274. Cherecheș Florica PNL DA
275. Chebac Eugen PSD DA
276. Cernea Remus-Florinel - DA
277. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
278. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
279. Călin Ion PSD DA
280. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
281. Canacheu Costică PNL DA
282. Calotă Florică Ică ALDE DA
283. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
284. Calimente Mihăiță PNL DA
285. Burlacu Ștefan ND DA
286. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
287. Buican Cristian PNL DA
288. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
289. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
290. Bucur Constantin-Alin PSD DA
291. Borbély László UDMR DA
292. Bónis István UDMR DA
293. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
294. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
295. Bode Lucian Nicolae PNL DA
296. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
297. Blănariu Valentin - DA
298. Bîrsășteanu Florică PSD DA
299. Birchall Ana PSD DA
300. Berci Vasile PNL DA
301. Benga Ioan PSD DA
302. Bejinariu Eugen PSD DA
303. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
304. Bălan Ion PSD DA
305. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
306. Baltă Mihai PSD DA
307. Balan Ioan PNL DA
308. Babuș Radu PSD DA
309. Axente Ioan PSD DA
310. Avram Marian PSD DA
311. Avram Constantin ALDE DA
312. Arsene Ionel PSD DA
313. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
314. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
315. Anton Marin - DA
316. Antal István UDMR DA
317. Anghel Gabriela-Lola ND DA
318. Andronache Gabriel PNL DA
319. Andea Petru PSD DA
320. Amet Varol Minoritati DA
321. Almăjanu Marin PNL DA
322. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
323. Adăscăliței Constantin PSD DA
324. Adam Luminița-Pachel PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro