Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:12
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 74/2012 privind modificarea art.5 alin.(1) literele d), i), j) a Legii nr.341/2004 a recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:336 132 85 38 35 15 17 14
- voturi pentru (DA):298 130 85 36 3 15 15 14
- voturi împotrivă (NU):31 1 - 1 28 - 1 -
- abțineri:6 1 - - 4 - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Caloianu Mario-Ernest ND NU
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
51. Chebac Eugen ND NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Gheorghe Tinel PDL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND NU
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL DA
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Hellvig Eduard Raul PNL DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hrebenciuc Viorel PSD DA
144. Hulea Ioan ND NU
145. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
146. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Iliuță Vasile PDL DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL DA
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Hunor UDMR DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR DA
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Lubanovici Mircea PDL DA
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion ND NU
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian ND NU
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mircovici Niculae Minoritati NU
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND NU
195. Moisii Constantin ND NU
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Moldovan Iosif UDMR DA
198. Molnar Zsolt UDMR DA
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru PDL DA
202. Munteanu Ioan PSD DA
203. Murgu Neagu ND NU
204. Nassar Rodica PSD DA
205. Nazare Alexandru PDL DA
206. Neacșu Marian PSD DA
207. Nechita Aurel PSD DA
208. Necula Cosmin PSD DA
209. Negruț Clement PDL DA
210. Negruț Cornelia ALDE DA
211. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
212. Nichita Cristina PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Nicolicea Eugen PSD DA
218. Niculae Aurel PNL DA
219. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
220. Nistor Laurențiu PSD DA
221. Nistor Marioara ND DA
222. Niță Emil PSD DA
223. Nosa Iuliu PSD DA
224. Oajdea Daniel Vasile ND NU
225. Ochi Ion PSD DA
226. Orban Ludovic PNL DA
227. Oros Nechita-Adrian PNL DA
228. Palașcă Viorel PNL DA
229. Palăr Ionel PNL DA
230. Pambuccian Varujan Minoritati DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PDL DA
233. Păun Nicolae Minoritati DA
234. Pârgaru Ion PNL DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Peia Ninel PSD DA
237. Petrache Adrian-Alin PSD DA
238. Petrea Dorin Silviu PSD DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Potor Călin PNL DA
246. Preda Cezar-Florin PDL DA
247. Pușcaș Iacob ND NU
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL DA
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Roman Cristian-Constantin PDL -
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Ioan Sorin PSD DA
258. Roman Victor PSD DA
259. Roșca Lucreția PSD DA
260. Roșca Mircea PNL DA
261. Rotaru Răzvan ND NU
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PDL DA
269. Sefer Cristian-George ND NU
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ioan PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Mihaela PDL DA
284. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Szabó Ödön UDMR DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Tabugan Ion PSD DA
297. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
298. Tararache Mihai ND Abținere
299. Tămâian Ioan PNL DA
300. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
301. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
302. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
303. Teju Sorin PNL DA
304. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
305. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
306. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
307. Tiuch Cătălin PSD NU
308. Toader Mircea-Nicu PDL DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PDL DA
315. Tușa Adriana Diana PNL DA
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
318. Udriște Gheorghe PDL DA
319. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
325. Vladu Iulian PDL DA
326. Vlase Petru Gabriel PSD DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
329. Vreme Valerian PDL NU
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
336. Zlati Radu PNL DA