Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 74/2012 privind modificarea art.5 alin.(1) literele d), i), j) a Legii nr.341/2004 a recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:336 132 85 38 35 15 17 14
- voturi pentru (DA):298 130 85 36 3 15 15 14
- voturi împotrivă (NU):31 1 - 1 28 - 1 -
- abțineri:6 1 - - 4 - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Roman Cristian-Constantin PDL -
1. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
2. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
3. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
4. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
5. Tararache Mihai ND Abținere
6. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Becali George PNL DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Coman Gheorghe ALDE DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PDL DA
102. Gerea Andrei Dominic PNL DA
103. Gheorghe Florin PDL DA
104. Gheorghe Tinel PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Giurescu Dinu ALDE DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Mircea Minoritati DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Hellvig Eduard Raul PNL DA
120. Holban Titi PNL DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Hrebenciuc Viorel PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Iliuță Vasile PDL DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PDL DA
144. Manda Iulian Claudiu PSD DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Nicu PNL DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Markó Attila-Gabor UDMR DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Martin Eduard-Stelian PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mazilu Constantin PSD DA
157. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mitrea Miron Tudor PSD DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocanu Vasile PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru PDL DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PDL DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Clement PDL DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
188. Nicolicea Eugen PSD DA
189. Niculae Aurel PNL DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara ND DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel PNL DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pardău Dumitru PNL DA
202. Paul Maria-Andreea PDL DA
203. Păun Nicolae Minoritati DA
204. Pârgaru Ion PNL DA
205. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrache Adrian-Alin PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Potor Călin PNL DA
216. Preda Cezar-Florin PDL DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo PDL DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Roman Ioan Sorin PSD DA
226. Roman Victor PSD DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Sava Andrei-Valentin PSD DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
231. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
232. Scarlat George PNL DA
233. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
234. Scutaru Adrian George PNL DA
235. Secară Florin Mihail PDL DA
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stan Ioan PSD DA
242. Stanciu Anghel PSD DA
243. Stanciu Zisu PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stănișoară Mihai PNL DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stoica Mihaela PDL DA
250. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tabugan Ion PSD DA
263. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teju Sorin PNL DA
268. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Toader Mircea-Nicu PDL DA
272. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PDL DA
278. Tușa Adriana Diana PNL DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
281. Udriște Gheorghe PDL DA
282. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
288. Vladu Iulian PDL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
298. Zlati Radu PNL DA
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Anghel Gabriela-Lola ND NU
3. Blănariu Valentin ND NU
4. Burlacu Ștefan ND NU
5. Caloianu Mario-Ernest ND NU
6. Chebac Eugen ND NU
7. Cioată Cezar ND NU
8. Ciobanu Liliana ND NU
9. Ciuhodaru Tudor ND NU
10. Codîrlă Liviu ND NU
11. Comșa Cornel-George ND NU
12. Dalca Ștefan-Petru ND NU
13. Deaconu Mihai ND NU
14. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
15. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
16. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
17. Grecea Maria ND NU
18. Hulea Ioan ND NU
19. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
20. Melinte Ion ND NU
21. Mihai Aurelian ND NU
22. Mircovici Niculae Minoritati NU
23. Mocioi Niculina ND NU
24. Moisii Constantin ND NU
25. Murgu Neagu ND NU
26. Oajdea Daniel Vasile ND NU
27. Pușcaș Iacob ND NU
28. Rotaru Răzvan ND NU
29. Sefer Cristian-George ND NU
30. Tiuch Cătălin PSD NU
31. Vreme Valerian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 10:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro