Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 74/2012 privind modificarea art.5 alin.(1) literele d), i), j) a Legii nr.341/2004 a recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:336 132 85 38 35 15 17 14
- voturi pentru (DA):298 130 85 36 3 15 15 14
- voturi împotrivă (NU):31 1 - 1 28 - 1 -
- abțineri:6 1 - - 4 - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Vreme Valerian PDL NU
9. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
10. Vlădoiu Aurel PSD DA
11. Vlase Petru Gabriel PSD DA
12. Vladu Iulian PDL DA
13. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
14. Vasilică Radu Costin PSD DA
15. Varga Vasile PNL DA
16. Vainer Aurel Minoritati DA
17. Uricec Eugen Constantin PSD DA
18. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
19. Udriște Gheorghe PDL DA
20. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
21. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
22. Tușa Adriana Diana PNL DA
23. Turcan Raluca PDL DA
24. Tudose Mihai PSD DA
25. Tudorie Violeta PSD DA
26. Tudorache Daniel PSD DA
27. Traicu Rodin PSD DA
28. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
29. Toader Mircea-Nicu PDL DA
30. Tiuch Cătălin PSD NU
31. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
32. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
33. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
34. Teju Sorin PNL DA
35. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
36. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
37. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
38. Tămâian Ioan PNL DA
39. Tararache Mihai ND Abținere
40. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
41. Tabugan Ion PSD DA
42. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
43. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
44. Ștefan Viorel PSD DA
45. Șova Lucian PSD DA
46. Șoptică Costel PNL DA
47. Șimon Gheorghe PSD DA
48. Szabó Ödön UDMR DA
49. Surdu Raluca PNL DA
50. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
51. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
52. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
53. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
54. Stoica Mihaela PDL DA
55. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
56. Stănișoară Mihai PNL DA
57. Stănescu Alexandru PSD DA
58. Stativă Irinel Ioan PSD DA
59. Stancu Ionel Minoritati DA
60. Stanciu Zisu PSD DA
61. Stanciu Anghel PSD DA
62. Stan Ioan PSD DA
63. Solomon Adrian PSD DA
64. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
65. Simedru Dan Coriolan PNL DA
66. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
67. Seres Dénes UDMR DA
68. Sefer Cristian-George ND NU
69. Secară Florin Mihail PDL DA
70. Scutaru Adrian George PNL DA
71. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
72. Scarlat George PNL DA
73. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
74. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
75. Sava Andrei-Valentin PSD DA
76. Rotaru Răzvan ND NU
77. Roșca Mircea PNL DA
78. Roșca Lucreția PSD DA
79. Roman Victor PSD DA
80. Roman Ioan Sorin PSD DA
81. Roman Gheorghe PSD DA
82. Roman Cristian-Constantin PDL -
83. Reuer Elena-Ramona PNL DA
84. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
85. Rățoi Neculai PSD DA
86. Rădulescu Romeo PDL DA
87. Rădulescu Constantin PSD DA
88. Răducanu Ion PSD DA
89. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
90. Pușcaș Iacob ND NU
91. Preda Cezar-Florin PDL DA
92. Potor Călin PNL DA
93. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
94. Popeangă Vasile PSD DA
95. Popa Octavian-Marius PNL DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Petrea Dorin Silviu PSD DA
100. Petrache Adrian-Alin PSD DA
101. Peia Ninel PSD DA
102. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
103. Pârgaru Ion PNL DA
104. Păun Nicolae Minoritati DA
105. Paul Maria-Andreea PDL DA
106. Pardău Dumitru PNL DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Palăr Ionel PNL DA
109. Palașcă Viorel PNL DA
110. Oros Nechita-Adrian PNL DA
111. Orban Ludovic PNL DA
112. Ochi Ion PSD DA
113. Oajdea Daniel Vasile ND NU
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Niță Emil PSD DA
116. Nistor Marioara ND DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
119. Niculae Aurel PNL DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
122. Nicolae Florian PSD DA
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nichita Cristina PSD DA
126. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
127. Negruț Cornelia ALDE DA
128. Negruț Clement PDL DA
129. Necula Cosmin PSD DA
130. Nechita Aurel PSD DA
131. Neacșu Marian PSD DA
132. Nazare Alexandru PDL DA
133. Nassar Rodica PSD DA
134. Murgu Neagu ND NU
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Movilă Petru PDL DA
137. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Molnar Zsolt UDMR DA
140. Moldovan Iosif UDMR DA
141. Moldovan Ioan ALDE DA
142. Moisii Constantin ND NU
143. Mocioi Niculina ND NU
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mocanu Vasile PSD DA
146. Mocanu Adrian PSD DA
147. Mîrza Gavril PSD DA
148. Mitrea Miron Tudor PSD DA
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mircovici Niculae Minoritati NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihai Aurelian ND NU
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Melinte Ion ND NU
157. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
158. Mazilu Constantin PSD DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Martin Eduard-Stelian PSD DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Markó Attila-Gabor UDMR DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Lubanovici Mircea PDL DA
172. Longher Ghervazen Minoritati DA
173. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
174. Korodi Attila UDMR DA
175. Khraibani Camelia PSD DA
176. Kereskényi Gábor UDMR DA
177. Kerekes Károly UDMR DA
178. Kelemen Hunor UDMR DA
179. Itu Cornel PSD DA
180. Iriza Scarlat PSD DA
181. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
182. Iordache Florin PSD DA
183. Ionescu George PDL DA
184. Ionescu Aurelian ALDE DA
185. Intotero Natalia-Elena PSD DA
186. Iliuță Vasile PDL DA
187. Ibram Iusein Minoritati DA
188. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
189. Iane Daniel PNL DA
190. Iancu Iulian PSD DA
191. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
192. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
193. Hulea Ioan ND NU
194. Hrebenciuc Viorel PSD DA
195. Horga Vasile PNL DA
196. Holban Titi PNL DA
197. Hellvig Eduard Raul PNL DA
198. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
199. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
200. Gust Băloșin Florentin PSD DA
201. Guran Virgil PNL DA
202. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
203. Gudu Vasile PDL DA
204. Grosaru Mircea Minoritati DA
205. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
206. Grecea Maria ND NU
207. Grama Horia PSD DA
208. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
209. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
210. Giurescu Dinu ALDE DA
211. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
212. Ghiveciu Marian PSD DA
213. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
214. Gheorghe Tinel PDL DA
215. Gheorghe Florin PDL DA
216. Gerea Andrei Dominic PNL DA
217. Geantă Florian Daniel PDL DA
218. Găină Mihăiță PSD DA
219. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
220. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
221. Galan Constantin PNL DA
222. Frăticiu Gheorghe PSD DA
223. Fonta Nuțu ND DA
224. Florea Daniel PSD DA
225. Florea Damian ALDE DA
226. Firczak Gheorghe Minoritati DA
227. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
228. Fejér László-Ődőn UDMR DA
229. Erdei Dolóczki István UDMR DA
230. Eparu Ion PSD DA
231. Enache Marian PSD DA
232. Emacu Gheorghe PSD DA
233. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
234. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
235. Dumitru Georgică ALDE DA
236. Dumbrăvanu Paul PNL DA
237. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
238. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
239. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
240. Dragomir Viorel Marian PSD DA
241. Dragomir Gheorghe PNL DA
242. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
243. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
244. Dolha Mircea PNL DA
245. Dobrinescu Traian PNL DA
246. Dobre Victor Paul PNL DA
247. Dobre Mircea-Titus PSD DA
248. Doboș Anton PNL DA
249. Dîrzu Ioan PSD DA
250. Diniță Ion ALDE DA
251. Dima Toader PSD DA
252. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
253. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
254. Delureanu Virgil PSD DA
255. Deaconu Mihai ND NU
256. Dalca Ștefan-Petru ND NU
257. Daea Petre PSD DA
258. Cupșa Ioan PNL DA
259. Cupă Ion PNL DA
260. Culețu Dănuț PDL DA
261. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
262. Cristian Horia PNL DA
263. Cristea Victor PSD DA
264. Cristea Aurelia PSD DA
265. Crăciunescu Grigore PNL DA
266. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
267. Covaci Dorel PSD DA
268. Costin Gheorghe PNL DA
269. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
270. Comșa Cornel-George ND NU
271. Coman Gheorghe ALDE DA
272. Codîrlă Liviu ND NU
273. Cocei Erland PNL DA
274. Ciurariu Florin PNL DA
275. Ciuhodaru Tudor ND NU
276. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
277. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
278. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
279. Ciobanu Liliana ND NU
280. Ciobanu Gheorghe PSD DA
281. Cioată Cezar ND NU
282. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
283. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
284. Chiriță Dumitru PSD DA
285. Cherecheș Florica PNL DA
286. Chebac Eugen ND NU
287. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
288. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
289. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
290. Călin Ion PSD DA
291. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
292. Canacheu Costică PDL DA
293. Calotă Florică Ică PNL DA
294. Caloianu Mario-Ernest ND NU
295. Burlacu Ștefan ND NU
296. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
297. Buican Cristian PNL DA
298. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
299. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
300. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
301. Bot Octavian PNL DA
302. Bordeianu Dan PNL DA
303. Bónis István UDMR DA
304. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
305. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
306. Bode Lucian Nicolae PDL DA
307. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
308. Blănariu Valentin ND NU
309. Birchall Ana PSD DA
310. Berci Vasile PNL DA
311. Benga Ioan PSD DA
312. Bejinariu Eugen PSD DA
313. Becali George PNL DA
314. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
315. Bălan Ion PSD DA
316. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
317. Baltă Mihai PSD DA
318. Balan Ioan PDL DA
319. Babuș Radu PSD DA
320. Axente Ioan PSD DA
321. Avram Marian PSD DA
322. Avram Constantin ALDE DA
323. Arsene Ionel PSD DA
324. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
325. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
326. Anton Marin PNL DA
327. Anghel Gabriela-Lola ND NU
328. Andronache Gabriel PDL DA
329. Andea Petru PSD DA
330. Anastase Roberta Alma PDL DA
331. Amet Varol Minoritati DA
332. Almăjanu Marin PNL DA
333. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
334. Alexe Costel PNL DA
335. Adăscăliței Constantin PSD DA
336. Adam Luminița-Pachel ND NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 2 aprilie 2020, 23:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro