Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 71/2013 privind măsurile pentru combaterea întîrzierii în executarea obligațiilor de plată a unor sume de bani rezultând din contracte încheiate între profesioniști și între aceștia și autorități contractante
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:302 121 77 34 28 16 14 12
- voturi pentru (DA):273 120 77 30 5 15 14 12
- voturi împotrivă (NU):5 - - 4 1 - - -
- abțineri:23 - - - 22 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND Abținere
25. Blănariu Valentin ND Abținere
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND Abținere
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD -
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND Abținere
60. Coman Gheorghe ND Abținere
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PDL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PDL DA
72. Deaconu Mihai ND Abținere
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria ND DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
93. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Fonta Nuțu ND Abținere
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Florin PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Giurescu Dinu ALDE DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria ND Abținere
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Mircea Minoritati DA
122. Gudu Vasile PDL DA
123. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
126. Holban Titi PNL DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Iliuță Vasile PDL DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR Abținere
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
147. Lubanovici Mircea PDL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Man Mircea PDL DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion ND Abținere
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian ND Abținere
167. Mihăilă Ioan PDL DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PDL DA
171. Mincă Liliana ND Abținere
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocanu Vasile PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina ND Abținere
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru PDL DA
184. Muntean Mircia PDL NU
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nazare Alexandru PDL DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement PDL DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara ND Abținere
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
207. Ochi Ion PSD DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Păun Nicolae Minoritati DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre PSD DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
221. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
222. Potor Călin PNL DA
223. Preda Cezar-Florin PDL DA
224. Pușcaș Iacob ND Abținere
225. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
226. Răducanu Ion PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PDL DA
233. Roman Ioan Sorin PSD DA
234. Roman Victor PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan ND Abținere
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
240. Săpunaru Nini PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
244. Scutaru Adrian George PNL DA
245. Secară Florin Mihail PDL DA
246. Sefer Cristian-George ND Abținere
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL DA
249. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stan Ioan PSD DA
252. Stan Ion PSD DA
253. Stanciu Anghel PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stoica Mihaela PDL NU
258. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șova Lucian PSD DA
267. Ștefan Viorel PSD DA
268. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
269. Tabugan Ion PSD DA
270. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
271. Tararache Mihai ND DA
272. Tămâian Ioan PNL DA
273. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
274. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
275. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
276. Teju Sorin PNL DA
277. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
278. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
279. Tiuch Cătălin PSD DA
280. Tîlvăr Angel PSD DA
281. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
282. Traicu Rodin PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tudose Mihai PSD DA
285. Tușa Adriana Diana PNL DA
286. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel PNL DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Vladu Iulian PDL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 23:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro